Tak się wożą polskie władze

Opublikowano: 09.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 665

Jak donosi “Dziennik Gazeta Prawna” – ministerstw i urzędów wojewódzkich kryzys nie dotyczy, a przynajmniej nie wtedy, gdy decydują o wydatkach dla nich kluczowych.

Takimi dlań są niewątpliwie auta do ich użytku – rząd wybrał więc samochody w cenie 130 tys., choć koszt bardzo przyzwoitego samochodu to 80 tys. zł.

Miłość polskich władz do luksusowych czterech kółek dotyczy władz wszystkich szczebli – zarówno wojewódzkich, jak i rządowych.

Na jednego wojewodę przypada 17 samochodów, a na jednego ministra – 26! Urzędnicy co rok na nowe “fury” wydają ok. 4 mln. zł! A wybierają oczywiście najdroższe modele. W ministerstwach jest teraz 400 samochodów. Rekordzistą jest Ministerstwo Obrony Narodowej, którym kieruje Tomasz Siemoniak. W garażach ma 85 służbowych samochodów. Dziennikarze twierdzą, że planuje zakup kolejnych.

Nie ma jednak się co czepiać naszych dzielnych polityków – wszakże wiadomo, że auta służą im nie dla rozrywki, lecz po to, by przewozić sprawnie ich szanowne cztery litery do ministerstw i urzędów, w których będą podejmować arcyważne decyzje, czyli ciąć wydatki. Tak poważna praca wymaga odpowiednich środków transportu – przecież nie mogą się – by tak rzec – wozić transportem miejskim, który naraziłby ich na kontakt – niekoniecznie przyjemny – ze społeczeństwem.

Poza tym kolekcja, którą zgromadziły nasze szanowne władze, jest i tak skromna w porównaniu z kolekcją aut Sułtana Brunei. On posiada kilka tysięcy aut. Nie tak dawno stwierdził jednak, że – choć ma tak imponującą kolekcję – to w kraju nie ma dróg, po których można jeździć.

Tę kwestię polecam naszym władzom do przemyślenia.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. devilan1410 09.05.2012 11:21

  Zaraz, zaraz… jedna osoba ma 17-26 służbowych bryk?!

  Tomasz Siemoniak ma ich 85?

  Jaki jest w tym cel?

  Przydałaby się jakaś porządna akcja promocyjna tych rewelacji wraz z opisem i wesołym zdjęciem każdego z tych koneserów za pieniądze podatnika.

  Banda złodziei.

 2. Koniec ery ludzi 09.05.2012 11:38

  Proponuje przewieźć każdego złodzieja pieniędzy podatników w bagażniku na wycieczkę po lesie. Jak na razie tylko takie kary działają w naszym kraju na złodziei. Wiecie dlaczego mamy taką droga benzynę? Żeby nie było nas stać żeby rzucać butelkami z benzyna w polityków i policję. Cios kamieniem tez boli i a koszty eksploatacji nieduże.

 3. shuang 09.05.2012 12:18

  @Koniec ery ludzi: Jak wiadomo “bydło” nie nadaje się do karocy tylko do pola. I to winno wystarczyć.

 4. Yogipower 09.05.2012 13:30

  Jeb*ne złodzieje!
  “Wszystkich won!” Wojciech Cejrowski

 5. ARTUR 09.05.2012 14:03

  Czyli aby ścierwo nie uciekło z centrum w czasie zamykania potrzebne będą kolczatki i magnezja .

 6. tow. bolek 09.05.2012 14:25

  Proponuje wrzucić na WM artykuł z “władzy rad” o dobroci Feliksa Dzierżyńskiego, który miał wielkie serce pełne miłości do ludzi.

  Jest to strona o bardzo umiarkowanych poglądach, w których newsy są pisane z neutralnego punktu widzenia, a co do ich wiarygodności nie ma nikt wątpliwości…

  Na prawdę trzeba zaniżać poziom WM newsami z czegoś tak nieobiektywnego jak “władza rad”? Po co te epitety o “4 literach” i “arcyważnych decyzjach czyli cięcia socjalu”…

 7. frasobliwy 09.05.2012 16:27

  No tak zapomniałem, iż ich idole (Lenin, Stalin) to żyli w biedzie jak ich obywatele.

 8. Il 09.05.2012 16:48

  Tak niedawno wozili się policjanci:

  http://www.wykop.pl/i/link/831395/policyjne-auta-jak-blue-taxi-rozwozily-po-imprezie-pijanych-funkcjonariuszy/

  a tak niedawno woził się kler:

  http://superauto24.se.pl/auta-gwiazd/twoj-biskup-jezdzi-limuzyna-za-150-000-zl-zdjecia-czym-jezdza-polscy-biskupi_245777.html

  Podobnie wożą się militaryści. Również ci zbrodniarze, którzy dorobili się kasy na zabijaniu cywilów w Afganistanie i Iraku.

  To nie władza. To kartel przestępczy z luźnymi powiązaniami.

 9. tow. bolek 11.05.2012 02:14

  @admin
  twierdzisz że strona, która:
  1. Pisze, że w 1920 roku Polacy mordowali jeńców radzieckich (natomiast Rosjanie obchodzili się z polakami humanitarnie itd.),
  2. Dzierżyński kochał ludzi, a z tej miłości wynikała nienawiść do wrogów władzy radzieckiej,
  3. Propaguje ZBRODNICZE ideologie (+/- 100mln ofiar)
  4. Manipuluje newsami w sposób jakimi nie powstydziłby się TVN, GW, i inne gadzinówki.
  jest dobrym źródłem newsów dla strony (WM) której hasłem jest “Powiedz STOP Mediom Masowej Manipulacji!”?
  władza rad manipuluje ludźmi, Wolne Media chcą (imo, popraw mnie, jeśli się mylę) przedstawiać sytuacje w sposób neutralny, tak aby czytelnik sam ocenił sytuacje.
  Co do samego newsa, wystarczy wyciąć 5 i 7 akapit, i news będzie w porządku, bez ZBĘDNYCH opinii.

 10. norbo 11.05.2012 02:45

  @tow. bolek – ja twierdzę, że jest to znośne źródło informacji choć powinno być troszkę bardziej czerwone….

 11. Il 11.05.2012 13:00

  Akceptując takie słowa jak “samochód” i “władza” ogłupiony nimi człowiek zmanipulowany jest do myślenia, że ta jakaś niby władza sama chodzi (nie potrzebuje pożywienia od chłopów, dóbr od robotników – sama się żywi powietrzem i sama wytwarza samoprodukujące się samonapędzające samodzielne paliwo do samochodzących lektyk samokierujących się
  …w samotną przepaść lub samodzielnie i samoczynnie stojący słup samowytwarzającej się energii).

  Może problem leży w nieumiejętnym posługiwaniu się językiem i nieumiejętnym rozumieniu słowa “samodzielny” ?

 12. Il 11.05.2012 13:22

  autopilot do limuzyn:
  “za 100 metrów skręć w lewo,
  za 10 metrów skręć w lewo,
  skręć w lewo
  w lewo
  … i w słup (raczej nie w drzewo)”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.