Tajemnicze obrazy w odtajnionych archiwach CIA

Opublikowano: 17.02.2019 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5434

Dwa lata temu CIA odtajniła ponad 12 milionów plików. Od tego czasu dziennikarze i samozwańczy detektywi przeglądali dokumenty w nadziei na odkrycie nowych informacji lub wskazówek związanych z tajemnicami skrywanymi przez agencję wywiadowczą. Niedawno w sieci pojawiły się kolejne pliki, które skłaniają do głębszej refleksji.

Wśród milionów dokumentów już wcześniej odkryto dziwne pliki, które zostały jednak opublikowane w sieci dopiero dwa tygodnie temu i szybko wzbudziły zainteresowanie użytkowników.

Nowe obrazy zostały ujawnione przez serwis “MuckRock”, zrzeszający dziennikarzy, badaczy, aktywistów i zwykłych obywateli, którzy chcą analizować i upubliczniać tajne dokumenty rządowe. Tajemnicze zdjęcia znaleziono w dokumencie pochodzącym z 1971 roku i zatytułowanym: “Picture of a Man” (“Obraz Człowieka”).

Fotografie przedstawiają dwie osoby w garniturach. Ich sylwetki składają się z szumu wizualnego, przypominającego znane wszystkim zakłócenia w odbiorze sygnału telewizyjnego, a w miejscach, w których powinny znajdować się twarze, znajdują się puste przestrzenie.

Zdecydowanie najciekawszym aspektem zdjęć są jednak dwie liczby umieszczone na torsach postaci. Jedna osoba nosi numer “1569”, a druga, będąca lustrzanym odbiciem pierwszej, numer “1572”. Nie wiadomo, co oznaczają te cyfry i w jakim celu mogły powstać te obrazy.

W związku z ujawnieniem plików nasuwa się wiele pytań. Dlaczego CIA stworzyła i zarchiwizowała te obrazy? Kogo lub co przedstawiają te zdjęcia? Wszystko pozostaje tajemnicą, więc każdy z nas może samodzielnie spróbować znaleźć rozwiązanie tej zagadki.

Autorstwo: ZychMan
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Zawsze dziwi mnie dlaczego takie materiały są upubliczniane, co więcej w firmie elektronicznej. Jeśli już istnieje prawo nakazujące/pozwalające na odtajnienie tajności, to powinny być one dostępne w wydzielonych pomieszczeniach przy pełnej kontroli dostępu.