Tajemnicze obrazy w odtajnionych archiwach CIA

Opublikowano: 17.02.2019 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2620

Dwa lata temu CIA odtajniła ponad 12 milionów plików. Od tego czasu dziennikarze i samozwańczy detektywi przeglądali dokumenty w nadziei na odkrycie nowych informacji lub wskazówek związanych z tajemnicami skrywanymi przez agencję wywiadowczą. Niedawno w sieci pojawiły się kolejne pliki, które skłaniają do głębszej refleksji.

Wśród milionów dokumentów już wcześniej odkryto dziwne pliki, które zostały jednak opublikowane w sieci dopiero dwa tygodnie temu i szybko wzbudziły zainteresowanie użytkowników.

Nowe obrazy zostały ujawnione przez serwis “MuckRock”, zrzeszający dziennikarzy, badaczy, aktywistów i zwykłych obywateli, którzy chcą analizować i upubliczniać tajne dokumenty rządowe. Tajemnicze zdjęcia znaleziono w dokumencie pochodzącym z 1971 roku i zatytułowanym: “Picture of a Man” (“Obraz Człowieka”).

Fotografie przedstawiają dwie osoby w garniturach. Ich sylwetki składają się z szumu wizualnego, przypominającego znane wszystkim zakłócenia w odbiorze sygnału telewizyjnego, a w miejscach, w których powinny znajdować się twarze, znajdują się puste przestrzenie.

Zdecydowanie najciekawszym aspektem zdjęć są jednak dwie liczby umieszczone na torsach postaci. Jedna osoba nosi numer “1569”, a druga, będąca lustrzanym odbiciem pierwszej, numer “1572”. Nie wiadomo, co oznaczają te cyfry i w jakim celu mogły powstać te obrazy.

W związku z ujawnieniem plików nasuwa się wiele pytań. Dlaczego CIA stworzyła i zarchiwizowała te obrazy? Kogo lub co przedstawiają te zdjęcia? Wszystko pozostaje tajemnicą, więc każdy z nas może samodzielnie spróbować znaleźć rozwiązanie tej zagadki.

Autorstwo: ZychMan
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 20.02.2019 09:10

    Zawsze dziwi mnie dlaczego takie materiały są upubliczniane, co więcej w firmie elektronicznej. Jeśli już istnieje prawo nakazujące/pozwalające na odtajnienie tajności, to powinny być one dostępne w wydzielonych pomieszczeniach przy pełnej kontroli dostępu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.