Szwajcarzy domagają się dochodu gwarantowanego

Opublikowano: 02.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Nie trzeba chyba tłumaczyć jaki wpływ wywrze automatyzacja zawodów na ludzi. Od dłuższego czasu pojawiają się ostrzeżenia, że roboty zaczną odbierać nam pracę a im bardziej dana czynność jest łatwiejsza do wykonania, tym większa szansa na jej zrobotyzowanie. Wczoraj w szwajcarskiej stolicy odbył się pierwszy na świecie “protest robotów”.

Setki osób wzięło udział w niezwykłej demonstracji a ponad 100 z nich było przebranych za roboty. Uczestnicy wzywali mieszkańców do zagłosowania za ustawą gwarantującą wszystkim Szwajcarom minimalny dochód miesięczny w wysokości 2500 franków szwajcarskich, tj. około 10 tysięcy złotych.

Aktywiści odgrywając rolę robotów głosili, że chcą pracować dla ludzi ale nie chcą sprawiać trudności egzystencjalnych. Czwarta rewolucja przemysłowa już puka do naszych drzwi i przyniesie ze sobą falę bezrobocia, a co za tym idzie wielu ludzi zostanie pozbawionych środków do życia w dzisiejszym świecie.

5 czerwca w Szwajcarii odbędzie się referendum w sprawie przyjęcia bezwarunkowego podstawowego dochodu. Jeśli projekt zostanie przyjęty, będzie to pierwszy na świecie kraj w którym obywatele otrzymają gwarantowane pieniądze bez względu na posiadane zatrudnienie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Basicincome.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o