Szkocki sąd nie zawiesił decyzji królowej

Opublikowano: 31.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Wczoraj Sąd Sesyjny w Edynburgu odrzucił wniosek o wstrzymanie decyzji o zawieszeniu obrad brytyjskiego parlamentu. Decyzję w tej sprawie w środę podjęła królowa Elżbieta II na wniosek Borisa Johnsona.

Grupa 75 parlamentarzystów liczyła na tymczasowy nakaz wstrzymania działań rządu w sprawie zawieszenia obrad parlamentu. Prośba została odrzucona przez sędziego lorda Doherty’ego, który powiedział, że nie jest przekonany, iż zachodzi uzasadniona potrzeba wydania takiego postanowienia w tak szybkim trybie.

Przedwczoraj przez blisko dwie godziny sąd wysłuchiwał argumentów obu stron, kolejne, pełne przesłuchanie, odbędzie się w przyszły wtorek.

Lord Doherty przyznał, że przesłuchanie początkowo zaplanowano na przyszły piątek, ale ze względu na interes publiczny i charakter sprawy (postępowaniu sprzeciwia się rząd Wielkiej Brytanii), sąd podjął decyzję o przyspieszeniu prac.

Sędzia nie podejmie decyzji co do meritum sprawy, dopóki nie wysłucha prawnych argumentów z obu stron, a jego ostateczne orzeczenie może zostać wydane następnego dnia.

Jego decyzja o odmowie wydania zakazu była w dużej mierze dyktowana tym, że parlament nie może zostać zawieszony przed 9 września.

Przypomnijmy, premier zdecydował o przerwie w pracach Izby Gmin, przymusowy urlop deputowanych potrwa 5 tygodni, od 9 września do 14 października.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o