Szkocki sąd nie zawiesił decyzji królowej

Opublikowano: 31.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 609

Wczoraj Sąd Sesyjny w Edynburgu odrzucił wniosek o wstrzymanie decyzji o zawieszeniu obrad brytyjskiego parlamentu. Decyzję w tej sprawie w środę podjęła królowa Elżbieta II na wniosek Borisa Johnsona.

Grupa 75 parlamentarzystów liczyła na tymczasowy nakaz wstrzymania działań rządu w sprawie zawieszenia obrad parlamentu. Prośba została odrzucona przez sędziego lorda Doherty’ego, który powiedział, że nie jest przekonany, iż zachodzi uzasadniona potrzeba wydania takiego postanowienia w tak szybkim trybie.

Przedwczoraj przez blisko dwie godziny sąd wysłuchiwał argumentów obu stron, kolejne, pełne przesłuchanie, odbędzie się w przyszły wtorek.

Lord Doherty przyznał, że przesłuchanie początkowo zaplanowano na przyszły piątek, ale ze względu na interes publiczny i charakter sprawy (postępowaniu sprzeciwia się rząd Wielkiej Brytanii), sąd podjął decyzję o przyspieszeniu prac.

Sędzia nie podejmie decyzji co do meritum sprawy, dopóki nie wysłucha prawnych argumentów z obu stron, a jego ostateczne orzeczenie może zostać wydane następnego dnia.

Jego decyzja o odmowie wydania zakazu była w dużej mierze dyktowana tym, że parlament nie może zostać zawieszony przed 9 września.

Przypomnijmy, premier zdecydował o przerwie w pracach Izby Gmin, przymusowy urlop deputowanych potrwa 5 tygodni, od 9 września do 14 października.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.