57% mieszkańców Wielkiej Brytanii tęskni za Unią Europejską

Opublikowano: 19.07.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1296

Liczba Brytyjczyków, którzy uważają, że decyzja Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej w 2016 r. (Brexit) jest błędna, osiągnęła w lipcu historycznie wysoki poziom. Świadczą o tym opublikowane we wtorek wyniki sondażu przeprowadzonego przez serwis socjologiczny „You Gov”.

I tak, 57% uczestników sondażu uznało decyzję Londynu o wystąpieniu ze Wspólnoty za błędną, przeciwnego zdania jest jedynie 32% respondentów. Gdyby referendum odbyło się ponownie, 55% Brytyjczyków wybrałoby opcję „pozostania w UE”, a 31% opowiedziałoby się za odłączeniem od wspólnoty.

Ponadto większość respondentów (63%) określiła Brexit jako „bardziej porażkę niż sukces”, a tylko 12% respondentów określiło decyzję jako „bardziej sukces”. Serwis przypisuje wyniki ankiety niewielkim korzyściom gospodarczym, jakie mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymali w wyniku wyjścia kraju z UE. Ankieta została przeprowadzona w dniach 13-14 lipca. W badaniu wzięło udział 2 151 osób.

Wcześniej londyńskie Centre for European Reform poinformowało, że Brexit od czerwca ubiegłego roku kosztował Wielką Brytanię 33 miliardy funtów (42 miliardy dolarów po obecnym kursie wymiany) w postaci utraconych inwestycji i dochodów z handlu.

Z kolei przedstawiciel Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii Jonathan Haskell powiedział w lutym, że królestwo straciło 29 miliardów funtów (37 miliardów dolarów) inwestycji w wyniku opuszczenia UE. Jednocześnie premier królestwa Rishi Sunak w maju przypisał wśród pozytywnych skutków Brexitu „obniżkę cen alkoholu i produktów higienicznych”.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 19.07.2023 19:02

    Ocho! ,,niewolnicy,, marzą o powrocie do eurokołchozu….

  2. MasaKalambura 20.07.2023 06:21

    Anglicy wyszli z Unii ale prowadzili politykę gospodarczo-ekologiczną oraz pandemiczną na poziomie jeszcze bardziej samobójczym, niż EU. To i nie dziwota. A zmiejszenie wymiany handlowej oraz pracowników przez powrót do zamknięcia granic i nałożenia od nowa polityki celnej zrobiły swoje. GB to chyba jedyny kraj w europie o zmniejszającej się gospodarce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.