Szefowa Komisji Europejskiej zapowiada Wielki Reset!

Opublikowano: 11.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2516

Jeśli do tej pory komuś jeszcze wydawało się, że idea tzw. Wielkiego Resetu, zwanego też Nowym Porządkiem Świata, jest tylko „mokrym snem” szefa Światowego Forum Ekonomicznego – Klausa Schwaba, to teraz mamy już potwierdzenie, że to oficjalna agenda Komisji Europejskiej.

Szefowa Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen, w swoim przemówieniu podkreśliła, że pandemia COVID-19 przyniosła nie tylko oczywiste straty zdrowotne, gospodarcze i społeczne, ale także eksplozję cyfrowych innowacji i nowych technologii.

Podkreśliła, że Unia Europejska musi dotrzymać kroku nowym trendom. Oznaczać to będzie opracowanie zbioru nowych regulacji prawnych dla gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Ich zakres obejmie kwestię dostępu do danych, (kontrolowanie, czipy), infrastrukturę technologiczną (5G, Internet Rzeczy), demokrację czy sprawiedliwe opodatkowanie.

Orzekła: „Panie i Panowie, potrzeba globalnej współpracy i przyspieszenia zmian będą siłami napędowymi Wielkiego Resetu. Ja widzę w tym bezprecedensową okazję”.

Prawdopodobnie na trwającym obecnie unijnym szczycie dotyczącym przyjęcia nowego budżetu są już ustalane także nowe zasady gry, które poznamy zapewne wkrótce.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.