Strzelanina w szpitalu w Czechach

Opublikowano: 10.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1858

Co najmniej sześć osób zginęło w rezultacie strzelaniny w szpitalu miasta Ostrawa na wschodzie Czech – poinformowała we wtorek policja kraju na „Twitterze”.

„Policja prowadzi intensywne poszukiwania napastnika” – podkreślono.

​Jak powiedział premier Czech Andrej Babiš, ofiarami ataku byli pacjenci, którzy znajdowali się w poczekalni.

​​„Na szczęście nie było ich tak wielu. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, mężczyzna strzelał z bliskiej odległości w głowę” – podkreślił.

Jak przekazuje agencja CTK, na miejsce wyjechali policjanci i strażacy, do szpitala skierowano również helikopter policyjny. ​Pacjenci mają zakaz opuszczania sal.

Przedstawiciel placówki medycznej poinformował agencję, że „w szpitalu strzelał mężczyzna średniej budowy ciała, ubrany w czerwoną kurtkę”.

Policja Czech opublikowała zdjęcie podejrzanego (patrz obok).

„Prosimy o pomoc w poszukiwaniach potencjalnego napastnika. Apelujemy również do wszystkich o wzmożoną ostrożność” – napisano pod fotografią podejrzanego, opublikowaną przez czeską policję na „Twitterze”.

Na podstawie: CeskeNoviny.cz
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.