Czechy otwierają się na tysiące imigrantów z Filipin

Opublikowano: 14.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1484

Rząd czeskiej centroprawicy znacząco zwiększył limity na zatrudnianie pracowników z Filipin. W tym roku do Republiki Czeskiej może trafić nawet 10,5 tysiąca filipińskich imigrantów. Z tego powodu swój budynek rozbudowuje czeska ambasada w Manili, która zatrudnia dodatkowych urzędników do obsługi obcokrajowców.

Już w maju w życie wejdzie rozporządzenie ogłoszone w ubiegłym roku przez centroprawicowy rząd Petra Fiali, na szczeblu międzynarodowym będącego sojusznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Nowe regulacje pozwolą firmom w Czechach na zatrudnienie tylko w tym roku 10,5 tys. Filipińczyków.

Czeskie radio publiczne zauważa, że tym samym każdego tygodnia z Filipin do Czech będzie przylatywać co najmniej jeden samolot z imigrantami.

Ambasador Czech w Manili, Karel Hejč, nadzoruje obecnie rozbudowę swojej placówki. Zapowiedział także zatrudnienie dodatkowych urzędników, aby mogli oni obsłużyć filipińskich imigrantów oraz przedstawicieli agencji pracy.

Na podstawie: IRozhlas.cz
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. walter667 15.04.2024 04:36

    Widać jak na dłoni usuwanie białej rasy, która osiągnęła taki poziom dobrobytu i rozwoju, że stała się za droga. Teraz każdy kraj będzie miał jednego wroga dookoła, oraz bandy niezadowolonych imigrantów. Tak się realizuje program zapewne 50 letni, byleby z powrotem pozyskać tanią siłę roboczą, czyli po naszemu “za miskę ryżu”. Ten scenariusz można zaobserwować w dosłownie każdym kraju w Europie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.