Kto dostawał pieniądze z Moskwy?

Opublikowano: 28.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 657

Informacyjna Służba Bezpieczeństwa (BIS) Czech rozpracowała rosyjską siatkę wpływu, która poprzez pieniądze próbowała ingerować w wybory europejskie w kilku państwach – w tym m.in. w Polsce.

„Operacja BIS ujawniła, w jaki sposób Rosja wywiera wpływ na terytorium Unii Europejskiej i stara się wpływać na procesy polityczne w naszych państwach” – informuje BIS w oświadczeniu opublikowanym w serwisie „X”.

Rosjanie poprzez pieniądze próbowali wywierać wpływ na polityków z następujących państw: Polski, Węgier, Niemiec, Francji, Belgii i Niderlandów.

Po ujawnieniu tych informacji premier Petr Fiala w towarzystwie szefa BIS-u Michala Koudelki ogłosił, że czeski rząd wpisuje na czarną listę podmiotów objętych sankcjami dwie osoby i jedną firmę.

Sankcje nałożono na ukraińskich przedsiębiorców i polityków ściśle związanych z Kremlem: Wiktora Medwedczuka i Artema Marchewskiego.

Firma objęta sankcja to z kolei zarejestrowana na Polaka spółka Voice of Europe. Jej aktywa zamrożono.

Praga uzasadnia tę decyzję „promowaniem interesów polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej oraz działalnością polityczno-propagandową wymierzoną przeciwko integralności terytorialnej, niepodległości, stabilności i bezpieczeństwu Ukrainy”.

Autorstwo: SG
Na podstawie: X.com, Denikn.cz
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.