Spór zbiorowy w Polregio

Opublikowano: 24.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1033

Trwa spór zbiorowy w kolejach Polregio. Mediacje nic nie dały, pracownicy spółki przeprowadzą zatem 2 marca strajk ostrzegawczy.

Strona społeczna podjęła decyzję o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego w dniu 2 marca 2022 r. w godzinach od 6.00 do 8.00 we wszystkich zakładach spółki. W dniach 17 – 28 stycznia b.r. przeprowadzono w spółce referendum strajkowe, w którym wzięło udział ponad 70% załogi. Pracownicy w sposób zdecydowany opowiedzieli się za podjęciem akcji strajkowej w przypadku niespełnienia przez zarząd żądań płacowych.

Domagają się podwyżki uposażenia zasadniczego w wysokości 700 zł. Upominali się o nią już w listopadzie 2021 r.

Zdjęcie: Maurycy Hawranek
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.