Społeczeństwo ma znać zagrożenia związane z telefonią komórkową

Opublikowano: 21.01.2019 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3643

Sąd w Rzymie ogłosił wyrok zobowiązujący włoski rząd do rozpoczęcia kampanii informacyjnych w temacie ryzyka, jakie niesie za sobą korzystanie z domowych telefonów bezprzewodowych oraz aparatów komórkowych. Sprawę wytoczyło tamtejsze Stowarzyszenie na rzecz Zapobiegania i Zwalczania Elektrosmogu (A.P.P.L.E).

Trzy ministerstwa: Zdrowia, Środowiska i Edukacji, we wspólnym komunikacie prasowym przyznały, że istnieje potrzeba zwiększenia świadomości społeczeństwa w kwestii bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych. Decyzją sądu mają rozpocząć swoje działania w tej sprawie najpóźniej 16 lipca br.

Prawnik reprezentujący stowarzyszenie, Stefano Bertone, w wywiadzie dla „Microwave News powiedział: “Wyrok włoskiego sądu ma ogromne znaczenie nie tylko dla Włoch, lecz dla całego świata. Dziś informacje dotyczące bezpiecznego korzystania są umieszczone, a raczej: ukryte, w instrukcjach obsługi telefonów komórkowych. To stanowczo za mało. Gdyby tak nie było, sąd przyznałby rację rządowi, że użytkownicy w temacie zagrożeń dla zdrowia są wystarczająco informowani.”

Przypomnijmy, że w 2012 r. włoski Sąd Najwyższy przyznał odszkodowanie mężczyźnie, który nabawił się guza mózgu po tym, jak przez lata po kilka godzin dziennie używał w pracy telefonu komórkowego. Również we Włoszech, w Ivrei, sąd wydał podobny wyrok w 2017 r. W obu przypadkach rentę wypłaca zakład ubezpieczeń społecznych.

Natomiast na początku tego roku w Wielkiej Brytanii rozpoczął się proces przeciwko jednemu z producentów telefonów komórkowych: Nokii. Sześćdziesięcioletni mężczyzna domaga się od koncernu odszkodowania za nerwiaka nerwu słuchowego, który jego zdaniem pojawił się na skutek wieloletniego korzystania z produktów tej firmy.

Warto również wiedzieć, że większość firm ubezpieczeniowych nie ubezpiecza producentów telefonów komórkowych od ryzyka, jakie stanowi dla zdrowia promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez oferowane przez nich urządzenia. Powinno nam dać to choć trochę do myślenia…

Opracowanie: Terra
Na podstawie: microwavenews.com, theguardian.com, independent.co.uk, ehtrust.org, youtube.com, ehtrust.org, smartmeterharm.org, telegeography.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o