Śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez HGW

Opublikowano: 05.11.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 615

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo związane z niedopełnieniem obowiązków przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz – dowiedział się portal niezalezna.pl. I sprawdzi, czy popełniła przestępstwo niedostatecznie informując mieszkańców stolicy o referendum ws. jej odwołania.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył Maciej Wąsik, radny PiS. “Zwyczajowy obowiązek powiadomienia o wyborach, czy referendum spoczywa na prezydencie, burmistrzu lub wójcie. W mojej ocenie Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wywiązała się w tego obowiązku” – mówi nam radny Wąsik.

Jak się dowiedział portal niezalezna.pl śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ i dotyczy przestępstwa z artykuł 231 Kodeksu karnego mówiącego o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariusza publicznego. To konkretne postępowanie dotyczy “niedopełnienia obowiązku poinformowania mieszkańców Warszawy o referendum przez Prezydenta m. st. Warszawy”.

“Cieszy mnie decyzja prokuratury i mam nadzieję, że śledztwo zostanie rzetelnie poprowadzone. Należałoby sprawdzić między innymi jakie koszty poniesiono na informację o wyborach samorządowych w 2007 roku, a ile wydano na obwieszczania o komisjach obwodowych w tegorocznym referendum. To może być istotna wskazówka” – dodaje Maciej Wąsik

Autor: gb
Źródło: Niezależna


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. davidoski 05.11.2013 09:42

  dużo literówek, może by tak wprowadzić jakiś formularz zgłaszania błędów w artykułach?
  Ciężko się to czyta:

  “dotyczy przestępstwa z artykuł 231”
  “To konkretnego postępowanie”
  “śledztwo zostanie rzetelnie poprowadzono”
  “ile wydano na obwieszczania o komisjach obwodowych”

  Trochę dużo jak na tak krótki artykuł.

 2. Juna 05.11.2013 09:51

  No i dlatego ja nie przelewam pieniędzy na działalność WM. Zbyt wiele błędów. Poza tym niektóre posty są przeklejankami. Nie rozumiem idei WM skoro na innych portalach/serwisach przeczytam (dokładnie) to samo. Jedyne co mnie ciekawi w WM to “wypracowania” na temat wydarzeń historycznych.

 3. Juna 06.11.2013 17:33

  @ admin – ja nie twierdzę, że WM są nic nie warte, natomiast gdybym ja w pracy miał popełniać błędy to za długo bym nie popracował. Tutaj wyczytałem, że publikować może każdy. Super, tylko dlaczego publikujący nie czyta swojego tekstu. Ja jestem tylko waszym czytelnikiem i nie muszę przywiązywać wagi do tego jak piszę (mam na myśli zasady pisowni) ale osoby tworzące posty / newsy etc powinny choć ze 2x przeczytać to co napisały lub przetłumaczyły z innych serwisów. To nie ja jestem waszą “wizytówką” tylko wy sami. Więc skoro ktoś nie przykłada wagi do tego co pisze/robi, to dlaczego mam tego kogoś wspierać? Tyle w kwestii wspierania WM.

  Dzięki za informacje skąd się biorą informacje historyczne czy naukowe na WM, kolejny portal do przeglądania właśnie wziąłem pod uwagę. Czytam wiele serwisów, począwszy od o2, przez interię, TVN24, DP, telepolis, zagraniczne serwisy z newsami, blogi różnych osób, na WM kończąc. Po co to robię? Po co czytam też i WM i wszystko inne? Po to by wyrobić własne zdanie. Porównuję te wszystkie informacje i staram się czytać między wierszami dzieląc przez 10 (jako prawdę).

  Gdzie niby zniechęcam ludzi do WM? Nie kojarzę takiego zdania z mojej strony. Wyrażam tylko własną opinię, zresztą zgodnie z kawałkiem waszych własnych słów: “Chcemy by każdy dobrze się tu czuł i nauczył szanować poglądy i uczucia innych, a równocześnie chcemy przekazywać tyle prawdy o świecie ile się da, by każdy zmęczony sieczką w mediach masowej manipulacji mógł odkryć inne, prawdziwsze oblicze świata.”

  Więc “Pani(e) admin(ie)”… nie ma powodu do nerwów.

  Pozdrawiam!

 4. pustelnik 06.11.2013 19:25

  Skąd się biorą Juny, które grosza skąpią, a krytykują i wymagają. Nie wpłacasz – nie czepiaj się!

  Aż się rejestrnąłem by napisać.

 5. Juna 06.11.2013 19:51

  @ admin – sądziłem, że większa grupka ludzi zajmuje się tworzeniem WM. No to w tej kwestii zwracam honor, że tak ujmę (faktycznie 1700zł za utrzymanie serwisu w pojedynkę to dość słabe wynagrodzenie).

  Co do wspierania innych serwisów. Nie wspieram poprzez przelewy bo np. taki tvn utrzymuje się z reklam za które pewnie sobie konkretnie nalicza. Inne strony? Jeżeli reklamy nie są zbyt wielkie i nachalne to ich nie blokuję (dlatego reklamy np. z Telepolis dostały bana). Inne portale utrzymują się właśnie z reklam pod różną postacią (tak, wiem, WM nie podpierają się reklamami).

  Mimo wszystko uważam, że osoba, która tworzy dany artykuł powinna sprawdzić to co napisała. Nikt nie wymaga aby tekst był w 100% poprawnie napisany / sformułowany (bo każdy jest tylko człowiekiem) ale niektóre teksty były tak pocięte, że się kupy nie trzymały. I nie porównuję WM do innych dużych serwisów (bo to nie ten budżet), jednak swój język “jakoś” trzeba znać.

  @ pustelnik – cieszę się, że zachęciłem ciebie swoim komentarzem do podzielenia się z nami twoją opinią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.