Zachodnie media robią grunt pod „marsz 100 000 faszystów”

Opublikowano: 08.11.2018 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3088

Anne Applebaum już kilka dni temu napisała: “11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, neofaszyści z Polski i całej Europy ponownie przemaszerują przez Warszawę”. Wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała administracyjną decyzję, która zakazuje organizacji Marszu Niepodległości. W uzasadnieniu stwierdziła, iż na Marszu mają pojawić się osoby związane z organizacjami nazistowskim i faszystowskimi. W ten oto sposób zwykłym Polakom, którzy stanowią zdecydowaną większość uczestników Marszu, dorabia się gębę faszystów i obrzuca błotem.

Przypomnijmy – 11 listopada 2017 roku Lesse Lehrich, który w czasie kampanii prezydenckiej w USA był doradcą Hillary Clinton ds. zagranicznych, opublikował na Twitterze zdjęcie z polskiego Marszu Niepodległości (wielotysięczny tłum ludzi z biało-czerwonymi flagami oraz racami). Problem w tym, że zdjęcie to opisał jako “60.000 Nazis marched on Warsaw today”. Tweet ten wywołał prawdziwą burzę. Tego dnia był on najbardziej rozpowszechnianym tweetem na świecie. Mimo promowania zupełnie nieprawdziwych informacji, administracja Twettera nie zdecydowała się jednak na zablokowanie tego przekazu. Akcje prostujące ze strony Polski na niewiele się zdały. W świat poszedł obraz, jakoby 11 listopada na ulicach Warszawy zebrało się 60 tys. nazistów.

Grunt pod powtórkę tego negatywnego obrazu Polski jest właśnie ubijany na naszych oczach. Kilka dni temu na łamach “The Guardian” (brytyjski dziennik o poglądach centrolewicowych) pojawił się tekst, w którym stwierdzono, iż w Polsce odradza się faszyzm oraz autorytaryzm oparty na katolicyzmie. Tekst na “Twitterze” promowała Anne Applebaum, znana publicystka “The Washington Post” (prywatnie żona Radosława Sikorskiego), która na łamach tego serwisu społecznościowego napisała: “11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, neofaszyści z Polski i całej Europy ponownie przemaszerują przez Warszawę”.

Oliwy do ognia dolała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ta ustępująca prezydent Warszawy wydała wczoraj administracyjną decyzję, która zakazuje organizacji Marszu Niepodległości. W uzasadnieniu stwierdziła, iż na Marszu mają pojawić się osoby związane z organizacjami nazistowskim i faszystowskimi. Co prawda na ratunek przyszedł prezydent (który stwierdził, że zorganizuje Marsz jako wydarzenie o randze państwowej, a tego Gronkiewicz-Waltz nie będzie mogła zablokować), jednak przekaz o zagrożeniu nazistowsko-faszystowskim poszedł w świat.

Z jakiegoś powodu Polska ma się na świecie kojarzyć jednoznacznie źle. To tutaj ma się odradzać faszyzm, to tutaj mają być organizowane wielotysięczne marsze nazistów, to tutaj ma być łamana demokracja oraz prawa podstawowe. Jednego możemy być pewni – jeśli nasz kraj jest równolegle, nieomal ramię w ramię, oczerniany przez wpływowe ośrodki medialne zdominowane przez Niemców, Amerykanów, Żydów i Rosjan, to są duże szanse na to, że cały świat uwierzy w wiele bzdurnych kłamstw na temat Polski. A wówczas, w razie poważnego konfliktu lub pacyfikacji, nikt nas nie będzie żałował…

Na podstawie: Twitter.com, TheGuardian.com, DoRzeczy.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Cosmo 08.11.2018 10:06

  Jest taki jeden (obecnie brodaty) człowiek, który napisał kilka książek, w tym p.t. “Stałe warianty gry” (uwaga, książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach). Jest to zbiór jego tekstów z ostatnich kilku lat. Tam wszystko jest wyłożone jak na stole – kto, jak, dlaczego oraz z kim. Z każdym kolejnym dniem jego “szalone” domysły sprzed lat materializują się na naszych oczach a wszystko z polską(!) ustawą 1066 oraz żydo-amerykańską 477 w tle. Polska MA BYĆ krajem faszystowskim oraz antysemickim bez względu na to, czy żyje tu choćby jeden polak którego tak można określić. A ludzie dalej żyją w słodkiej niewiedzy oglądając TVN czy TVPiS. Wszak telewizja prawdę ci powie a 500+ zamknie usta i oczy na wszelkie niegodziwości.

 2. agama 08.11.2018 12:47

  takie sianie zamętu w państwie i szkalowanie powinno być chyba karane?

 3. KubaD. 08.11.2018 16:41

  W tym przypadku powinien pójść pozew zbiorowy.

 4. Dario 08.11.2018 22:22

  Zapamiętajcie sobie te zdradzieckie nazwiska: Anne Applebaum, Radosław Sikorski, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ale w sumie Radek to chyba po prostu mąż swojej żony.

 5. Cosmo 09.11.2018 06:29

  Osobiście mam nadzieję, że tych “faszystów” będzie conajmniej 500 tyś i ludzie przejrzą na oczy z kim mamy do czynienia w Brukseli.

 6. terazjestemtutaj 09.11.2018 21:24

  To tylko (aż) jeden z elementów czegoś znacznie, znacznie większego

 7. 8pasanger 11.11.2018 11:18

  Mam nadzieję, że Polacy obudzą się z faszyzmu szybciej niż Niemcy.Na razie nawet jawni faszyści i rasiści zaprzeczają ciekawe jak długo większośč zwykłych Polaków będzie im wierzyć?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.