Sekretariaty zastrajkują

Opublikowano: 09.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1788

W poniedziałek 10 grudnia ma się rozpocząć akcja protestacyjna pracowników sekretariatów sądowych w całej Polsce. Protestujący domagają się podwyżek płac w wysokości 1000 zł miesięcznie.

O sprawie informuje Pulshr.pl. Według jego informacji protest będzie nieoficjalny w tym sensie, że pieczy nad nim nie obejmie żaden związek zawodowy. Formalnie wielu pracowników sądu jest zrzeszonych w Związku Zawodowym Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP, ale akcję protestacyjną planują bez jego pomocy.

Protest ma polegać na braniu masowych zwolnień z pracy, tzw. L-4, czyli opierać się będzie na tych samych zasadach co listopadowy protest policjantów. W ubiegłym roku 13 listopada odbył się protest pracowników i pracownic sekretariatów pod siedzibą KPRM, wielu pracowników honorowo oddało krew. W tym roku akcja miałaby odbyć się w dniach 10-21 grudnia.

“Potwierdzam, że mamy taki plan. Oczywiście wszystko nieoficjalnie. Ale sędziowie już wiedzą, że nie będzie miał kto protokołować. No, może poza kierowniczkami sekretariatów. W sądach będą problemy” – zapowiada anonimowe źródło portalu Tok.fm.

Protokolantów oraz pracowników sekretariatów zdenerwował list od ministra sprawiedliwości, wysłany przez niego pod koniec listopada. Zbigniew Ziobro zawarł w nim „wyrazy wdzięczności i uznania za ciężką pracę i wysiłek wkładany w wykonywanie powierzonych obowiązków”, obiecał tez jednorazowe świąteczne nagrody w wysokości 700 zł.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 8pasanger 10.12.2018 00:45

    Nikt ich strajku nie zauważy bo ich praca wygląda jak jeden wielki strajk ciągły z pięknym nastawieniem:nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.