Rozmowy Konfederacji z PiS-em trwały do samych wyborów

Opublikowano: 18.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1687

Współzałożyciel Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, powiedział w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej”, że Konfederacja do samych wyborów prowadziła rozmowy koalicyjne z Prawem i Sprawiedliwością.

Konflikt Janusza Korwina-Mikkego z partią, w której zakładaniu uczestniczył, trwa w najlepsze. Polityk został usunięty z Rady Liderów, zablokowano mu także możliwość startowania w przyszłych wyborach. W odpowiedzi Korwin-Mikke zaczął mówić o założeniu nowej partii. W wywiadach zdradza też coraz więcej tajemnic swojego ugrupowania.

W wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” Janusz Korwin-Mikke stwierdza, że według jego wiedzy, wbrew temu, jak zarzekały się władze partii, Konfederacja prowadziła przed wyborami rozmowy koalicyjne z partią Jarosława Kaczyńskiego. „Rozmowy z PiS na pewno trwały, i to do samych wyborów – nawet dokładnie wiem jakie. Wszystko oczywiście stało się nieaktualne, kiedy się okazało, że Konfederacja z PiS nie ma 231 posłów” – mówi Korwin-Mikke w wywiadzie. „W całej kampanii ukrywano mnie i kolegę Brauna” – dodał. „Rodzi się pytanie: dlaczego? I obawiam się, że najbardziej prawdopodobna odpowiedź zawiera się w słowach Jarosława Kaczyńskiego, który co najmniej dwukrotnie mówił, że on może wejść w koalicję z Konfederacją, byle bez Brauna i Korwin-Mikkego. I być może o to chodziło” – dodał polityk.

Przypomnijmy, że informacje o tym, że Konfederacja miała rozmawiać z Prawem i Sprawiedliwością, zdradzał odsądzany wówczas od czci i wiary prezes Wolnościowców – Artur Dziambor. Polityk mówił wówczas nawet o tym, które ministerstwo jest dla Konfederacji kluczowe.

„Stawiam na to, że Mentzenowi będzie szczególnie zależało na Ministerstwie Finansów. Jego zapowiedzi są przecież niesamowite, więc musi jakoś powalczyć o spełnienie oczekiwań wyborców. Długo opowiadał, czego to nie da się zrobić z dnia na dzień, ale już widać, że im bliżej realnej władzy, tym jego przekaz trochę mięknie. Kontrola nad resortem finansów będzie więc kluczowa, żeby wyborcy nie zaczęli nerwowo pytać, dlaczego mija rok, a podatki wciąż niezmienione i ZUS działa tak, jak działał” – mówił Dziambor w wywiadzie dla „Na Temat”. „Pozostałe ministerstwa to pewnie kwestia ostatecznego wyniku wyborów. Jednak tego, że ogólnie trwają przygotowania do koalicji z PiS, jestem pewien. Różne znaki na niebie i ziemi wyraźnie na to wskazują” – uznał polityk.

Na wywiad Janusza Korwina-Mikkego dla „Rzeczypospolitej” zareagował już prezes Nowej Nadziei i współprzewodniczący Konfederacji – Sławomir Mentzen. „Polecam wywiad w »Rzepie« z Korwinem. Wywiad niestety dowodzi, dlaczego to musiało się tak skończyć” – grzmi Sławomir Mentzen na „Telegramie”, czyli tam, „gdzie będzie pisał o rzeczach, które nie nadają się na »Twittera« czy »Facebooka«”. „Żadnych rozmów z PiS oczywiście nie było, nie mam pojęcia, czemu mówi takie głupoty” – twierdzi.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Piotr Drabik (CC BY 2.0)
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.