Rosyjski statek przechwycony w Zatoce Gdańskiej

Opublikowano: 05.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1689

Polskie służby graniczne zatrzymały rosyjski drobnicowiec, który zboczył z kursu na trasie Kłajpeda – Gdańsk i kierował się w stronę plaży.

Radio Gdańsk poinformowało, że sytuacja była na tyle groźna, że w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku mogło dojść do tragedii, ponieważ drobnicowiec płynął w stronę plaży. Na miejsce udali się, wezwani przez administrację morską, funkcjonariusze Straży Granicznej.

Rosyjska jednostka nie odpowiadała na wezwania polskich służb patrolowych. Radio Gdańsk przekazało, że administracja powiadomiła SG o „podejrzanych manewrach jednostki na Zatoce Gdańskiej”. Komandor podporucznik Andrzej Juźwiak poinformował, że na miejsce wypłynął patrolowiec SG-215, którego funkcjonariusze weszli na pokład rosyjskiego statku i sprawdzili trzeźwość załogi.

Kapitan miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu, a dwóch oficerów około 1,5 promila. Dodano, że jednostka znajduje się na kotwicowisku, a na jej pokładzie przebywa inspektor Urzędu Morskiego w Gdyni, który prowadzi czynności w asyście funkcjonariuszy Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Magdalena Kierzkowska, przedstawicielka Urzędu Morskiego w Gdyni wyjaśniła, że zatrzymany statek ma 120 metrów długości i ponad 7 metrów zanurzenia. Jednostka transportowała elementy stalowe. „Gdy była około 1,5 kilometra od linii brzegowej, udało się nawiązać łączność radiową z załogą i skierować na kotwicowisko portu północnego. Statek na chwilę obecną jest zatrzymany. Trwają czynności wyjaśniające i potem zapadną decyzja jaka będzie przyszłość jednostki” – przekazała Kierzkowska.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.