Rolnicy rozpoczęli nowe „powstanie chłopskie”

Opublikowano: 29.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1913

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, setki rolników wyszły wczoraj na ulice i drogi ogólnokrajowe, aby rozpocząć „nowe powstanie chłopskie”, którego kulminacją ma być planowane na początek lutego oblężenie Warszawy. Działacze skupieni w ruchu AgroUnia odmawiają przy tym negocjacji z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, chcąc rozmawiać na temat problemów polskiego rolnictwa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rolnicy pod przywództwem Michała Kołodziejczaka chcą przyjechać więc do stolicy 6 lutego, natomiast dzisiaj zorganizowali swego rodzaju protest ostrzegawczy. Wyszli więc oni głównie na ulice swoich miejscowości i na drogi krajowe znajdujące się w województwach lubelskim, łódzkim, podlaskim i wielkopolskim, a w tym ostatnim ich akcje były najliczniejsze. Polegały więc one przede wszystkim na marszach przez wspomniane arterie krajowe, wysypywaniu na nie kapusty, a także na przechodzeniu przez przejścia dla pieszych w mniejszych miejscowościach.

Uczestnicy dzisiejszych protestów podkreślają, że tylko w ten sposób mogą zwrócić uwagę na swoje postulaty, ponieważ nie będą przecież demonstrować we własnych gospodarstwach. Ich „nowe powstanie chłopskie” ma być wymierzone przede wszystkim we wspomnianego ministra rolnictwa, który ich zdaniem traktuje ich niepoważnie, a prowadzone z nim rozmowy nie przynoszą żadnych rezultatów. Z tego powodu chcą oni obecnie, aby przyjęła ich głowa państwa.

Działacze AgroUnii domagają się głównie powstrzymania importu litewskiej wieprzowiny z terenów zainfekowanych afrykańskim pomorem świń (AFS), zmiany sposobów walki z tym zjawiskiem, czy też ograniczenia roli zagranicznego kapitału w branży spożywczej.

Na podstawie: farmer.pl, rmf24.pl, facebook.com/projektAGROunia
Autorstwo: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szaman 29.01.2019 12:37

    Brawo! I do boju 😀

  2. MrMruczek 30.01.2019 01:09

    Popieram!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.