Rishi Sunak ogłosił 15-letni plan odbudowy NHS

Opublikowano: 04.07.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1142

Brytyjskie władze ruszają z planem ratowania NHS rozciągniętym na piętnaście lat. Idące w miliardy funtów inwestycję będą miały na celu skracanie kolejek i zwiększanie zatrudnienia.

Jak będzie wyglądał system ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii w 2037 roku? Szef brytyjskiego rządu zapowiedział, że długoterminowy plan zwiększenia zatrudnienia NHS jest „najbardziej ambitną transformacją w historii ochrony zdrowia”. Szczegóły założeń piętnastoletniego planu premier Rishi Sunak wyjaśniał na specjalnej konferencji prasowej. Jego fundamenty zawierają się w haśle „train, retain and reform”, czyli szkolić (nowych pracowników ochrony zdrowia), zatrzymywać (na posadach związanych z funkcjonowanie NHS) oraz reformować (aby poprawić niedoskonałości systemu). W swoich założeniach plan ten ma podwoić liczbę miejsc w szkołach medycznych do 15 000 do 2031 roku, co pozwoli na wyszkolenie do 24 000 więcej pielęgniarek i położnych rocznie.

Premier Sunak zapewnia, że te działania w ostatecznym rachunku zmniejszą wydatki na system ochrony zdrowia nawet o 10 miliardów funtów i zmniejszą zależność od rekrutacji międzynarodowej. Plan Partii Konserwatywnej ma również na celu zatrzymanie 130 000 dodatkowych pracowników w NHS w ciągu najbliższych 15 lat, a także poprawę warunków ich pracy.

Dodajmy, iż docelowo do 2037 roku liczba białego personelu ma sięgnąć co najmniej 60 tys. lekarzy, 170 tys. pielęgniarek i 71 tys. innych pracowników medycznych. Dodajmy także, iż władze chcą zwiększyć liczbę osób uczących się na farmaceutów, psychologów i dentystów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż Rishi Sunak nie zaadresował kwestii… zarobków! To właśnie wysokość wynagrodzenia była powodem ostatnich strajków, które zakłóciły funkcjonowanie NHS w ostatnich miesiącach. Zapytany o tę kwestię Sunak odpowiedział, że „każdy chciałby zarabiać więcej… ale myślę, że każdy zdaje sobie również sprawę z kontekstu gospodarczego, w którym się znajdujemy”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.