Razem znaczy taniej

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1042

Kolejne miasta obniżają rachunki za prąd dzięki zakupom grupowym.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, przetarg na grupowy zakup energii od marca 2013 r. do lutego 2014 r. ogłosiły wspólnie: Bydgoszcz, Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz i Koronowo.

– Zwyciężyła Enea SA. Osiągnięte ceny gwarantowane są dużo niższe w stosunku do obecnie obowiązujących. Uzyskano średnie obniżenie ceny o 27 proc. w stosunku do obowiązującej taryfy Enea SA. Dla Bydgoszczy przekłada się to na oszczędności 1,428 mln zł za zakup prądu dla szkół, przedszkoli, żłobków, domów kultury, ośrodków pomocy społecznej i innych jednostek miejskich – powiedział rzecznik prezydenta miasta Piotr Kurek.

Dzięki zakupom grupowym oszczędzi też Ruda Śląska – w 2013 r. za dostarczenie prądu do urzędu miejskiego oraz szkół i innych samorządowych instytucji miasto zapłaci ponad 2 mln zł mniej niż dotąd. Częstochowa z kolei oszczędzi ok. 4,1 mln zł.

Zakupy grupowe energii elektrycznej zainicjował dwa lata temu prezydent Lubina Robert Raczyński – porozumiał się wówczas z ponad 30 gminami. W ubiegłym roku połączył już 111 gmin i powiatów z woj. dolnośląskiego i lubuskiego.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ARTUR 06.02.2013 00:40

    A gdyby milion Polaków zażądało niższej ceny i odpowiedniej jakości prądu to też mieliby niższą cenę ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.