Rabin zaczął tworzyć koronę dla Króla Mesjasza

Opublikowano: 17.12.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2862

Rabin Yosef Berger, rabin grobu króla Dawida na Górze Syjon, zainicjował specjalny projekt stworzenia złotej korony, która zostanie przedstawiona królowi-mesjaszowi podczas jego przyjazdu do Jerozolimy. Rabin Berger, bezpośredni potomek króla Dawida, wyjaśnił, że powstanie państwa Izrael i wojna sześciodniowa były jawnymi cudami i że żyjemy dzisiaj na początku epoki mesjańskiej, ponieważ wspaniałe znaki nadal trwają i dopiero niedawno było ich pięć.

Ponadto, na początku grudnia, przedstawiciele 70 narodów przybyli do Jerozolimy z okazji święta Chanuki, aby uczestniczyć w konsekracji kamiennego ołtarza, przygotowanego do użycia w Trzeciej Świątyni. Teraz, po symbolicznym zjednoczeniu 70 narodów świata wokół projektu Świątyni, stworzenie korony króla Mosziach przyspieszy przybycie Mesjasza.

„Przez 2 tys. lat Izrael czekał na Mesjasza” – mówi rabin Berger w specjalnym ekskluzywnym wywiadzie dla BIN. „Jako symbol naszego przekonania, że ten czas oczekiwania się skończył, musimy przygotować koronę, ponieważ pierwszym aktem Mosziach będzie przywrócenie dynastii Dawida, która wyraźnie różni się od każdej innej królewskiej dynastii, jaka kiedykolwiek istniała”.

Berger jest bardzo zainteresowany projektem. Jest synem rabina Shaloma Bergera, duchowego przywódcy tysięcy członków społeczności chasydów w Miszkolcu. Rabin Josef Berger może śledzić swoją rodzinną linię od ojca do syna bezpośrednio do króla Dawida. Aby zilustrować szczególny charakter dynastii Dawida, rabin Berger cytuje proroka Zachariasza (14:9): „I Haszem będzie królem nad całą ziemią; W tym dniu będzie jeden Haszem z jednym imieniem. Prawo ustanowione przez Mojżesza zjednoczy wszystkie 70 narodów, doprowadzając ich na górę Syjon, aby służyć jako Hasz (Bóg)” – mówi rabin Berger. Rabin podkreślił, że król Izraela dopilnuje, aby wygnanie Żydów się skończyło i że wszyscy zostali zgromadzeni. Świątynia została zbudowana, a służba tam odnowiona.

„Kazano nam to przewidzieć, modlić się o to” – mówi rabin Berger. „W Midrasz (nauczanie homiletyczne) napisano, że pokolenie, które antycypuje i pragnie królestwa Bożego, otrzyma odkupienie. Jednak takie oczekiwania są znacznie większe, jeśli towarzyszy im fizyczne działanie.” Rabbi Berger zauważył, że podjęto już niesamowite wysiłki, aby przywrócić Trzecią Świątynię, a nawet wszystkie niezbędne przybory do usług są gotowe. Jednak na razie brakuje tylko korony dla Mesjasza, który zbuduje Świątynię.

„Stworzenie korony dla króla jest bezprecedensowe” – mówi rabin Berger. „Kiedy wszystkie 70 narodów zjednoczą się w akcie miłości, bezpośrednio przeznaczonym dla króla w Jerozolimie, to niewątpliwie odpowie Haszem. W tym pokoleniu, kiedy staje się jasne, że przyjście Mesjasza jest bliskie i nieuniknione, a raczej już jest tutaj i tylko czeka, aby się otworzyć – musimy przygotować nasze serca, wykonując działania, które wzmacniają naszą wiarę.”

Autorstwo: tallinn
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. radical3dom 17.12.2018 15:30

  Dal gojów to antychryst

 2. maciek 17.12.2018 16:32

  Państwo Izrael się kończy więc wraca do religii. Albo religia przejmuje to co zepsuła polityka.

 3. Maximov 18.12.2018 07:56

  Mamy XXI wiek i wiara w takie rzeczy wydaje mi się żartem.
  Przerażające jednak jest to, że ci ludzie naprawdę w to wierzą i zrobią bardzo wiele, aby udowodnić swoje urojenia.

 4. maciek 19.12.2018 12:11

  @ Maximov

  Z punktu widzenia ateizmu mamy XXI wiek. Z punktu widzenia Żydów jest jakieś 7tysiąclecie 🙂 Z Twojego punktu widzenia to żart, z ich punktu widzenia to może być nawet groźba. Z Twojego punktu oni coś muszą, z ich punktu już tylko czekanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.