Przegłosowano projekt wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Opublikowano: 21.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1266

Boris Johnson zrobił pierwszy krok w kierunku spełnienia przedwyborczej obietnicy wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 stycznia. Posłowie poparli plan premiera, aby Wielka Brytania opuściła Unie Europejską.

Spośród 358 przedstawicieli w izbie gmin za przyjęciem ustawy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej głosowało 234 posłów, przeciw było 124 osoby. Johnson nie krył zadowolenia, powiedział, że Wielka Brytania jest teraz „o krok bliżej do zakończenia Brexitu”.

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn sugerował swoim parlamentarzystom, aby głosowali przeciwko projektowi ustawy, mówiąc, że „istnieje lepszy i bardziej sprawiedliwy sposób” na opuszczenie UE, ale i tak sześciu z nich poparło rząd.

Posłowie poparli również harmonogram dalszej debaty nad projektem w ciągu trzech dni po powrocie po świątecznej przerwie – w dniach 7, 8 i 9 stycznia.

Premier Wielkiej Brytanii twierdzi, że umowa handlowa z Unią Europejską może zostać zawarta przed końcem okresu przejściowego, ale krytycy twierdzą, że ten harmonogram jest nierealny.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.