Protest żon żołnierzy w Chuście na Ukrainie

Opublikowano: 02.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1667

Materiał może być rosyjską propagandą, choć wygląda bardzo wiarygodnie, a o wydarzeniu informują nawet zachodnie media, np. portal Then24.com. Media głównego nurtu w Polsce raczej tego nie pokażą.

30 kwietnia 2022 r. w miejscowości Chust na Zakarpaciu żony ochotników z obrony terytorialnej zorganizowały wiec przed wojskowym urzędem rekrutacyjnym.

Żony żołnierzy protestują przeciwko wysyłaniu na front ich mężów z powszechnego poboru, podczas kiedy zawodowi wojskowi siedzą w domach.

Warto zauważyć, że pierwsze masowe demonstracje antywojenne obserwujemy na Ukrainie nie w Kijowie, nie w pobliżu linii frontu, ale prawie w najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Ukrainy, gdzie nie ma ani ostrzałów, ani nalotów.

Źródło: T.me

34

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. X3na 03.05.2022 11:48

  To może wyjaśniać, dlaczego armia wysłana na Ukrainę jest nieprzeszkolona i musi podobno chodzić w drewnianych kapciach wystruganych samodzielnie. Zwyczajnie ci przeszkoleni są trzymani na dalszy etap wojny, zapewne w razie rozszerzenia konfliktu. Po co im dziewiąty zabity generał…

  Apel do admina: skoro i tak można Cię oglądać głównie z Tor Browsera (najprostsza opcja) – w Tor Browserze nie można dodawać dodatków, aby ten dalej spełniał swoją podstawową rolę – zrób coś aby po otworzeniu podstrony video nie odtwarzało się samo lub chociaż, jeżeli się nie da – aby głośność była zerowa (aby trzeba było podgłośnić). Po oglądaniu wczoraj filmu (nagranego cicho) po prostu komputer mnie wystraszył tym krzykiem.

  Dodanie komentarza ponownie uruchania film i zżera transfer.

 2. Admin WM 03.05.2022 12:04

  Skorzystaj z Opery z VPN – działa normalnie, jak każda przeglądarka. Nie wiem, jak można dostosować WM do Tora. Wydaje mi się, że to kwestia ustawień Tora. Tutaj są porady, możliwe, że znajdziesz rozwiązanie problemu:
  https://www.purepc.pl/jak-zainstalowac-i-poprawnie-skonfigurowac-przegladarke-tor-8-0

 3. X3na 03.05.2022 17:36

  @Admin WM
  Chodzi tylko o to aby się domyślnie nie odtwarzało. Jak zrobisz dla Firefoxa będzie działać i na Tor Browserze.

  Nie zamierzam korzystać z Opery bo z Tor Browsera korzystam z wielu innych względów.

  W Tor Browserze jednak można to wyłączyć:
  ≡ -> Settings -> Privacy & Security -> Autoplay -> wybrać odpowiednią dla siebie opcję (Block audio lub Block Video & Audio).

  W dobrym guście jest jednak nie puszczać na stronie dźwięku tuż po jej otwarciu. Powinno to wymagać kliknięcia.

 4. Admin WM 03.05.2022 18:02

  Mi w FF się nie odtwarza automatycznie. Spróbuj przeglądarki Brave – pozwala zmieniać DNS-y.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.