Prezydent Przemyśla przyznaje, że Ukraińcy drenują system socjalny

Opublikowano: 27.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1573

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun zamieścił w mediach społecznościowych post na temat pomocy socjalnej dla Ukraińców. Przyznał w nim, że do jego miasta codziennie przyjeżdżają zorganizowane transporty kobiet z dziećmi z Ukrainy, które po złożeniu wniosków o świadczenia socjalne powracają do swojego kraju.

Przemyśl leżąc przy granicy Polski z Ukrainą stał się, używając słów samorządowca, „pierwszym punktem pomocy” dla Ukraińców uciekających ze swojej ojczyzny przed rosyjską inwazją. Miasto od lutego prowadzi między innymi Centrum Pomocy Humanitarnej, wciąż obsługujące osoby przyjeżdżające do naszego kraju zza wschodniej granicy.

Od pewnego czasu pojawiają się jednak liczne informacje dotyczące nadużyć ze strony obywateli Ukrainy. Od marca mogą oni bowiem pobierać szereg świadczeń społecznych, na czele z programem 500 plus czy rodzinnym kapitałem opiekuńczym, nie wspominając już choćby o ubezpieczeniu zdrowotnym.

Według Bakuna „nie da się jednak nie zauważyć procederu, który dzieje się od pewnego czasu, a który okresowo przybiera na sile”. Chodzi dokładniej o transporty ukraińskich kobiet z dziećmi, przyjeżdżających specjalnie w celu złożenia odpowiednich wniosków w Urzędzie Miasta, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ukrainki posiadają przy sobie nawet kartki, na których mają „zapisane procedury jakim muszą się poddać żeby otrzymać pomoc materialną i finansową”.

Organizacje niosące pomoc dla Ukraińców miały zdaniem prezydenta Przemyśla zorientować się w procederze i wstrzymać wydawanie świadczeń takim osobom. Bakun krytykuje jednak ministrów i polityków, którzy przemilczali pojawiające się dotychczas informacje na ten temat.

Na podstawie: Facebook.com/BakunWojciech
Źródło: Autonom.pl

23

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 28.09.2022 07:30

    Glupi ten co bierze czy ten co daje?

  2. Murphy 28.09.2022 09:27

    @Baltazar Bombka: A można nie dawać… podatków?

    Problem w tym, że rząd nie powinien mieć prawa zaciągania długów, czyli wydawania więcej niż się ma pieniędzy zebranych z podatków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.