Prezydent podpisał ustawę antypracowniczą

Opublikowano: 03.08.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 532

Prezydent RP, Bronisław Komorowski, podpisał nowelizację Kodeksu pracy, zakładającą wprowadzenie rocznego okresu rozliczeniowego oraz ruchomego i przerywanego czasu pracy. Zgodnie z projektem pracodawca będzie mógł narzucić pracę po 13 godzin na dobę 6 dni w tygodniu. Projekt doprowadzi też do likwidacji wyższych stawek za nadgodziny. Wreszcie wprowadzenie przerywanego czasu pracy będzie oznaczać znacznie większe uzależnienie pracowników od firmy i radykalny wzrost elastyczności czasu pracy. Może ono wiązać się np. z pracą od 8.00 do 12.00, a potem od 15.00 do 19.00.

Rząd argumentował, że zmiany pomogą utrzymać konkurencyjność polskiej gospodarki. Stanowisko koalicji PO-PSL podzielają organizacje pracodawców. Pracodawcy RP oświadczyli, że podpisanie ustawy przyjmują „z dużą satysfakcją (…) gdyż nowe przepisy ułatwią organizację czasu pracy, a przez to wpłyną pozytywnie na sytuację firm i ich pracowników”.

Przeciwko ustawie protestowały związki zawodowe, twierdząc, że pracownik zostanie sprowadzony do roli niewolnika. Eksperci związkowi wskazywali, że nowe rozwiązania będą oznaczać dłuższą pracę za mniejsze pieniądze. Tuż po przyjęciu przez rząd antypracowniczych rozwiązań, trzy centrale związkowe, OPZZ, FZZ i Solidarność zdecydowały się wystąpić z Komisji Trójstronnej. Związkowcy apelowali też do prezydenta, aby nie podpisywał ustawy.

OPZZ i Solidarność zapowiadają zaskarżenie zmian Kodeksu Pracy do Trybunału Konstytucyjnego.

Autor: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. heretyk 03.08.2013 13:34

  Konkurencyjność Polskiej gospodarki mogą stanowić jasne i niezawiłe przepisy, niskie podatki i brak ingerencji gamoni z urzędów w wewnętrzne sprawy firmy, bo niskie płace jakie mamy już zapewniają część atrybutów dla inwestycji w Polsce.
  Ta ustawa to jedno wielkie nieporozumienie, dobicie Polskiego obywatela i sprowadzenie go z niewolnika do zwierzęcia/przedmiotu. Wstyd panie Komorowski, zdrajco narodu polskiego.
  Nadszedł czas by naród powstał i przepędził watahę złodziei i oszustów!

 2. egzopolityka 03.08.2013 18:45

  Ustawa jest częścią dawnego planu Illuminati, żeby całkowicie wyniszczyć psychicznie ludzi, bo to wydziela negatywną energię psychiczną (którą żywią się Reptilianie). Kryzys ekonomiczny został wywołany sztucznie dokładnie w tym momencie, żeby ta energia była wyzwolona w ludziach w czasach ostatecznych, gdy zbliżamy się do końca Cyklu Majów. “Ludzie” u władzy będą się spieszyć i wydawać coraz więcej takich opresyjnych przepisów, co skończy się przyspieszeniem wybuchu rewolucji w wielu krajach. Scenariusz może być taki, że z dnia na dzień miliony ludzi wyjdą na ulice i zrobią rewolucję.

 3. danush 03.08.2013 19:35

  Ten marionetkowy rząd-nierząd wie,że to łabędzi śpiew i zaczęło się odliczanie . A swoją drogą jak spaczoną psychikę mają ci zdrajcy.
  Miliony ludzi pluje na nich a oni pływając w tej plwocinie twierdzą,że to lazurowe wybrzeże….

 4. kudlaty72 03.08.2013 21:23

  Naród głosował za Czwartą Rzeszą to niech zbiera owoce ze swojego sadu.

 5. FreeG (korektor i moderator WM) 03.08.2013 23:05

  @egzopolityka
  Piszę z przykrością – nudny się już robisz.

 6. adambiernacki 04.08.2013 01:03

  Słucham sobie Deguello właśnie…

 7. jackherrer 04.08.2013 04:28

  @Egzopolityka

  Kazdy komentarz twojej osoby jest bardzo trafny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.