Pożyteczna wiedza prawna na dziś

Opublikowano: 25.05.2020 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 807

Są na szczęście zapisy konstytucyjne, które obowiązują bez praktykowanej przez władze publiczne formy ich obejścia w postaci klauzuli „jeśli ustawa nie stanowi inaczej”. Wnioskować należy, że skoro tak, to wyegzekwowanie ich nie może być zmieniane przez alternatywne zestawy rządzących.

Obserwacja poczynań ochrzczonej jako „banda czworga” przestępczej grupy zorganizowanej skłania do postawienia im konkretnych zarzutów. W zasadach ogólnych Konstytucji Art. 31 pkt 3. brzmi: „Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.”

Władza sprowadzając bieżący ciąg ograniczeń do dezorganizacji milionom rodaków życia osobistego i zawodowego, posługuje się li tylko medialną propagandą wmawiając, że z obawy o zagrożenie życia wprowadzone zostają rozmaite rygory. Dzięki nim dzieciaki mają już niemal półroczne wakacje, dorośli zaś bezpłatne urlopy. Chorym zamknięto przychodnie, utrudniono kontakt ze specjalistami. Porównanie danych GUS obrazujące skalę różnych chorób i zgonów z wcześniejszych lat ze stanem obecnym, nie daje podstaw do trwogi, ograniczeń i wyrzeczeń. Te dane liczbowe są jak dowód w sprawie o naruszenie podstawowych praw i wolności. Zatem ustawa oparta na fałszywych przesłankach jest przestępczym wytrychem, którym wprowadzone zostały inne bardziej drobiazgowe przepisy restrykcyjne. Reżyserowane protesty nie rozwiązują żadnego węzła gordyjskiego, ale wiedza prawna może posłużyć lepszemu zorganizowaniu się w poskromieniu Hydry.

Art. 77 „Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” określa: „Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działania organu władzy publicznej. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.”

Wreszcie temat uznany za najbardziej kontrowersyjny – groźba przymusowych szczepień niewiadomych co do składu i skutków. W tym względzie ustawa zasadnicza jasno stanowi w art. 39: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym bez dobrowolnie wyrażonej zgody.”

Dobrowolnie jest pierwszym istotnym nośnikiem znaczenia, bo aktualna nagonka właśnie szydząca z dobrowolności jest pręgierzem pod jakim stawiani są zwolennicy dobrowolności. Musimy mieć to na uwadze, gdy dobiegają słuchy, że decydenci gotowi są zaangażować wojsko do sprawnego przeprowadzenia dobrodziejstwa akcji szczepień. Wojsko, czy dowolne inne służby paramedyczne staną się współsprawcami zorganizowanego procederu o wzorcu pod znakiem Mengele bis.

Uzupełniając wiedzę prawną warto znać treść Art. 191 § 1 „Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej do określonego działania, zaniechania, lub zmuszenia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Występując na drogę sądową z roszczeniem warto wziąć pod uwagę zarzuty personalnej odpowiedzialności, tak jak to było w Norymberdze, gdzie oskarżano konkretnych sprawców, a nie system. Tymczasem hibernacja działalności sądów dowodzi, że sprawcy o tym też pomyśleli. Jednak nic nie trwa wiecznie, wypada najpierw zadbać o szansę skorzystania z art. 77 ust. 1 i 2.

Lekturą uzupełniającą prawnych podstaw wątku eksperymentów medycznych jest praca dr Agnieszki Malickiej (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego) pt. „Zakaz poddawania eksperymentom naukowym, w tym szczególnie eksperymentom medycznym bez dobrowolnie wyrażonej zgody”. Do pobrania w formacie PDF TUTAJ./a>

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Wojna INFO 25.05.2020 10:05

  Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego który to wyrok wydano dawno temu (jeszcze w czasach rządów PO/PSL) Konstytucja RP przestała być najważniejszym aktem prawnym RP po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego. Tak więc weźcie na luz z ciągłym o niej pisaniem gdy jest wam wygodnie a pomijaniem gdy wygodnie nie jest.
  PS. W konstytucji jest zapis o społecznej gospodarce rynkowej i gdzie ją mamy???

 2. qhashbba 25.05.2020 10:59

  @WojnaINFO Byla juz jedna pandemia i wtedy obecny premier nie zakupoil szczepionek i nie kazal ludzi szczepic, a traktat lizbonski byl juz wtedy podpisany i co sie stalo?

 3. lcoyote 25.05.2020 18:37

  W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF
  Nr 0000079312
  Znajduje się w nim bowiem podmiot o nazwie: “POLAND REPUBLIC OF”, którego logo jest tożsame z godłem Polski. Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację (firmę).
  A konstytucja RP
  art. 1 Konstytucji głosi, iż Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

  Co to oznacza? że wszyscy obywatele RP są WŁASNOŚCIĄ firmy POLAND REPUBLIC OF ???
  https://sec.report/CIK/0000079312

 4. rici 25.05.2020 19:57

  Podobnie jest z Niemcami oficjalnie Niemcy to ” Bundesrepublik Deutschland GMbH” czyli spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia. Kazdy nowo wybrany kanclerz Niemiec musi udac sie do Waszyngtonu,Paryza, Londynu, a od 1990 r. rowniez do Moskwy , gdzie dostaje instrukcje. Poza tym w Niemczech nie ma konstytucji, tylko “Grund Gesetz”, czyli zbior praw podstawowych, “Grund Gesetz” zostal zreszta napisany przez amerykanskich zydow po zakonczeniu II wojny , a Niemcy musieli go przyjac. Verfasung – czyli konstytucje na kazdy land zwiazkowy, ktora byla samodzielnie ustanowiona przez ten land.

 5. janpol 26.05.2020 01:56

  Tak dla porządku:
  – art. 31 konstytucji prl – bis całkowicie usprawiedliwia i umożliwia wprowadzanie tych wszystkich pandemio – tarcz a art. 39 i 77 w razie trudności interpretacyjnych są brane pod uwagę tylko jak są niesprzeczne z art. 31 (konstrukcja aktu prawnego jest taka, że ważniejsze, w razie wątpliwości, są art. wcześniej wymienione). Jak mamy jakieś “wonty” to proszę złożyć skargę do TK (np. co do “naruszania istoty wolności i praw” – czyich i czyje mają być ważniejsze – powodzenia życzę) droga w zasadzie wolna. Dlatego m.in. od dawna uważam, że konstytucje należy uchwalić od nowa i piszę o tym i pisze, i piszę, i ……;
  – przypominam, że onegdaj premier i prezydent Kaczyńscy wynegocjowali (wraz z Czechami i WB), że w razie wątpliwości interpretacyjnych zastosowanie ma prawo krajowe przed prawem UE i co ciekawe, nowy premier Tusk to podpisał w takiej formie pomimo nacisków “wybitnych autorytetów” (taki jaśniejszy punkt rządów PO, wraz z w/w niepoddaniem się naciskom na wydanie miliardów na szczepionkę przeciw świńskiej grypie – nie wydano i co? Ano nic);
  – nie ma czegoś takiego jak ”Bundesrepublik Deutschland GMbH” jest za to “Bundesrepublik Deutschland – Finanzagentur GmbH” spółka należąca do skarbu państwa BRD/RFN świadczącą usługi finansowe związane z zaciąganiem i regulowaniem długu państwowego. Co do POLAND REPUBLIC OF rzeczywiście nazwa niefortunna ale jest to zapewne też podobna firma ale nazwana głupio co mnie nie dziwi bo to nie jedyne głupie posuniecie rządów PiS (oby się skończyły jak najszybciej!!! Ale żeby nie było – na pewno nie jestem za rządami PO/KOD itp. gnojków, bo już rządzili i pokazali, że też NIC nie potrafią lub nie chcą zrobić w sprawie upodmiotowienia obywateli Polski i społeczeństwa obywatelskiego).

 6. Wojna INFO 26.05.2020 12:29

  PS. Ale jak przymusowo szczepi się dzieci i ludzie protestują to jest wielki śmiech w niezależnych mediach i nikt o Konstytucji nie pisze.

  @qhashbba
  Ale co ma to co piszesz do obowiązywania Konstytucji? To ze nie kupiono tej szczepionki i nie zaszczepiono przymusowo obywateli wynikło wyłącznie z braku pieniędzy a nie z braku możliwości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.