Powstaje pierwszy w Polsce sklep socjalny

Opublikowano: 31.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 629

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa uderza po kieszeniach coraz większą liczbę Polaków. W Katowicach odpowiedzią na potrzeby społeczne będzie pierwszy w naszym kraju sklep socjalny. Osoby do tego uprawnione będą mogły w nim kupować produkty poniżej ceny rynkowej, a dodatkowo wydzielona zostanie w nim klubokawiarnia przeznaczona dla seniorów.

Z inicjatywą otwarcia sklepu socjalnego wyszła katowicka Fundacja Wolne Miejsce. Wcześniej organizowała ona już pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców stolicy województwa śląskiego, organizując wigilie czy śniadania wielkanocne. Teraz przy wsparciu miejscowego ratusza otworzy ona wspomniany obiekt. Ruszy on najprawdopodobniej już w październiku bieżącego roku.

Głównym celem sklepu socjalnego będzie pomoc dla mieszkańców Katowic, którzy ucierpieli w wyniku kryzysu gospodarczego lub ich wydatki zwiększyły się w związku z koniecznością leczenia chorób. To właśnie te osoby otrzymają możliwość korzystania z inicjatywy. Zostaną one wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, a w wyjątkowych sytuacjach także przez samą fundację.

Uprawnione do tego osoby będą mogły zrobić zakupy według ustalonych limitów. Produkty oferowane w sklepie socjalnym będą sprzedawane po cenie niższej niż rynkowa. Będą to przede wszystkim artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej. Dodatkowo przy sklepie będzie funkcjonować klubokawiarnia, mająca na celu integrację najstarszej generacji mieszkańców Katowic.

Na podstawie: Bezprawnik.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 31.08.2020 21:09

    HA tfu

  2. shkshk 31.08.2020 22:04

    Która korporacja da swoje produkty do tego sklepu?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.