Posłom Konfederacji wyłączono mikrofony

Opublikowano: 17.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2430

Posłowie i działacze Konfederacji pojawili się wczoraj w czwartek na sesji Rady Miasta st. Warszawy. Sesja miała burzliwy przebieg. Posłom tego ugrupowania wyłączano mikrofony, przez co uniemożliwiono im zabranie głosu. Podczas sesji – co jest skandalem – odrzucono wniosek o referendum w sprawie Strefy Czystego Transportu.

Bartłomiej Pejo poinformował na platformie „X”, w jakim celu Konfederacja pojawiła się na sesji Rady Miasta. „Stop dyskryminacji kierowców, urzędnicy chcą zablokować Warszawę! Podczas sesji Rady Miasta prezentowaliśmy stanowisko Konfederacji i wielu warszawiaków, ale również tysięcy pracowników dojeżdżających spoza stolicy, których nie stać na nowe auta albo elektryki. To atak na konstytucyjną wolność i swobodę poruszania, to pseudo ekologiczne zapędy niemające nic wspólnego z komfortem i zdrowiem mieszkańców, których Radni powinni reprezentować! Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy uważają podobnie” – napisał poseł.

O zdarzeniu, na platformie „X”, poinformował także poseł Krzysztof Mulawa. „Tak, utrudniano mi wykonywanie mandatu posła, kiedy chciałem z mównicy wyrazić sprzeciw do Strefy Czystego Transportu. Nie pozwolimy jako Konfederacja, żeby nasze prawa i wolności były łamane, a wprowadzane skrajnie lewackie, ekoterrorystyczne zasady. Nie odpuścimy”

Sprawa jest niezwykle ważna dla mieszkańców Warszawy, ale również osób pracujących w Warszawie. Od przyszłego roku wchodzą bowiem pierwsze przepisy dyskryminujące mniej zamożnych mieszkańców w ramach wprowadzenie tzw. stref czystego transportu. Osoby, których nie będzie stać na nowsze samochody, będą miały zakaz wjazdu swoimi autami do miasta. O sprawie informowali na konferencji prasowej obaj posłowie Konfederacji, którzy byli obecni na dzisiejszej sesji rady miasta.

Przedstawiciele Konfederacji chcieli zaprezentować swoje argumenty także podczas sesji rady Miasta. Niestety, posłom uniemożliwiano zabieranie głosu – wyłączano im mikrofony w trakcie ich wystąpień. „Tak widocznie rozumie demokrację rządząca stolicą Platforma Obywatelska” – w taki sposób skomentowano zachowanie „demokratów” z władz warszawy na oficjalnej stronie Konfederacji.

Dodatkowo, podczas sesji, odrzucono wniosek o referendum w sprawie Strefy Czystego Transportu. „Radni Trzaskowskiego boją się głosu mieszkańców” – napisano na profilu warszawskiej Konfederacji Korony Polskiej na platformie „X”.

Autorstwo: JA
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. LichoNiespi 17.11.2023 13:54

    Bo to jest demokracja, ze kilku betonow chce wladzy nad milionami. Przed tem krytykowali tzw komune a dzisiaj sa/som gorsi od ten tzw komuny.

  2. replikant3d 17.11.2023 19:57

    Trzaskowski to ,,młody wilczek,, globalistów. Czego się spodziewaliście?

  3. KubaD. 17.11.2023 23:43

    A to tylko przedsmak tego co czeka Polskę za rządów PO, nie umniejszając PiS oczywiście…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.