Posiadanie narkotyków legalne w Kolumbii Brytyjskiej

Opublikowano: 01.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 813

Poczynając od przyszłego roku dorośli w Kolumbii Brytyjskiej będą mogli posiadać niewielkie ilości niektórych nielegalnych narkotyków, ogłosił we wtorek rząd federalny – decyzja oznacza drastyczną zmianę w polityce antynarkotykowej Kanady.

Rząd federalny twierdzi, że Kanadyjczycy w Kolumbii Brytyjskiej w wieku powyżej 18 lat i będą mogli posiadać łącznie do 2,5 grama opioidów, kokainy, metamfetaminy i MDMA Komunikat jest odpowiedzią na wniosek prowincji o zdekryminalizowanie posiadania niewielkich ilości narkotyków.

To pierwsze w swoim rodzaju wykluczenie wejdzie w życie 31 stycznia 2023 r. i będzie obowiązywać do 31 stycznia 2026 r., chyba że zostanie odwołane lub zastąpione przed tym terminem. Zwolnienie oznacza, że nie będzie aresztowań, zarzutów ani konfiskat za posiadanie osobiste na poziomie lub poniżej progu 2,5 grama.

Federalna Minister Zdrowia Psychicznego i Uzależnień Carolyn Bennett i jej odpowiednik z prowincji Sheila Malcolmson ogłosiły we wtorek wspólną zmianę zasad polityki antynarkotykowej w Vancouver.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.