Polska nie daruje żadnemu zwolennikowi Putina

Opublikowano: 06.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1219

Poniższa informacja może być proukraińską propagandą – pochodzi z polskich mediów.

To będzie oficjalne wystąpienie Polski. Były kanclerz Niemiec – Gerhard Schroeder ma być obłożony sankcjami, takimi samymi jak rosyjscy oligarchowie.

Wniosek w tej sprawie skieruje do ministra Konrada Szymańskiego, ministra ds. Unii Europejskiej w rządzie Mateusza Morawieckiego, polskie ministerstwo sprawiedliwości. Opowiedział o tym wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Towarzyszył mu wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba.

Polskie władze niesłychanie drażni fakt, że Schroeder nie poniósł żadnych konsekwencji za swoją biznesową i polityczną działalność. Uważają, że powinien zostać ukarany tak, jak rosyjscy oligarchowie.

Jak informuje portal TVP.info, Schroeder to „przyjaciel Władimira Putina i polityk, który zarobił miliony na narzucaniu Europie rosyjskich surowców”. Wiceminister sprawiedliwości RP Sebastian Kaleta poinformował, że jego resort skierował pismo do Szymańskiego. Chodzi o to, by „Polska zawnioskowała o wpisanie do kolejnego pakietu sankcyjnego Gerharda Schroedera”. Wiceminister Kaleta jest przekonany, że Schroeder nie powinien uniknąć kary za promowanie Rosji na forum UE i czerpania „gigantycznych” korzyści majątkowych z pracy w rosyjskich spółkach. Majątek byłego kanclerza powinien zostać, uważa Kaleta, zamrożony. Winą Schroedera jest też to, że, jak uważa z kolei inny polski wiceminister – Jacek Ozdoba, doprowadził Europę do stanu, w którym jest uzależniona od Rosji.

Kaleta jednocześnie subtelnie szantażuje Unię Europejską i oczywiście Niemcy. Powiedział, że zgoda na objęcie sankcjami tak ważnego polityka będzie „wielkim testem” czy w procesie nakładania sankcji są „poważne”.

Obaj wiceministrowie nie byliby sobą, gdyby nie przypomnieli, że Schroeder jeszcze całkiem niedawno doradzał spółce Ringier AG. Spółka ta wydaje „Onet”, „Newsweek” i „Fakt”.

Będzie ciekawe obserwowanie, jak niemieckie władze zareagują na wezwania ze strony Polski, by nakładać sankcje na ich obywatela i byłego kanclerza.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

14

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.