Izrael oburzony na USA za możliwe sankcje wobec jego wojska

Opublikowano: 23.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1607

Izraelskie władze są oburzone pojawiającymi się doniesieniami o możliwości nałożenia sankcji przez Stany Zjednoczone. Amerykanie zamierzają zastosować je wobec złożonego z ortodoksyjnych Żydów batalionu Netzah Yehuda, oskarżanego o łamanie praw człowieka i liczne nadużycia. Jednostka ma się ich dopuszczać wobec Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu Jordanu.

Amerykański portal Axios napisał, że Departament Stanu USA zaczął przygotowywać sankcje wobec batalionu Netzah Yehuda, będącego częścią Sił Obronnych Izraela (IDF). Co więcej, Stany Zjednoczone planują nałożyć restrykcje na inne jednostki policji i wojska.

Netzah Yehuda został założony w 1999 roku i skupia ortodoksyjnych Żydów, którym stworzono specjalne warunki, aby służba wojskowa nie kolidowała z ich przekonaniami oraz praktykami religijnymi.

Zdaniem Amerykanów ortodoksi w czasie swojej działalności wielokrotnie naruszali prawa człowieka. Po raz pierwszy znaleźli się na cenzurowanych dwa lata temu, gdy podczas ich interwencji zmarł Palestyńczyk posiadający obywatelstwo USA. Batalion został później przerzucony z Zachodniego Brzegu do północnego Izraela, a następnie do Strefy Gazy.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział „walkę ze wszystkich sił” z próbami nałożenia sankcji na jednostki syjonistycznego wojska. Przyznał zarazem, że w ostatnich tygodniach musiał intensywnie pracować, aby przeciwdziałać kolejnym decyzjom Stanów Zjednoczonych w tej sprawie.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, JPost.com,TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.