Politycy Zjednoczonej Prawicy nie robią nic w sprawie węgla

Opublikowano: 24.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1306

Jeszcze niedawno politycy, w tym sam prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński, zapewniali, że „węgiel to przyszłość polskiego przemysłu”.

Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność”, wystąpił w czwartek na antenie Radia Maryja. Krytykował działania – czy raczej, według jego słów – brak działań ze strony polskiego rządu w sprawie wydobycia węgla. „Chcielibyśmy, żeby wrócono do węgla, natomiast nie ma takiej woli ze strony rządzących. Nie wiem, dlaczego tak jest. Czasami ręce opadają, jak się rozmawia z politykami”.

Minister Anna Moskwa uspokajała Polaków, że węgla na zimę nam nie braknie. Bogusław Hutek stwierdza jednak: „Nie wiem, skąd miałby być ten węgiel. My – tak jak mówiłem wcześniej – nie jesteśmy w stanie wydobyć więcej węgla ponad to, co wydobywamy. Na przyszły rok (jeżeli byłyby jakieś inwestycje) to może trochę więcej, ale – jak widać – ze strony rządzących nie ma żadnych decyzji”.

Wspomniał, iż przedstawiciele górników nie jeden raz prowadzili rozmowy z rządem (włącznie z samym premierem Morawieckim), lecz nie zaowocowało to działaniami, a jedynie deklaracjami bez pokrycia. „Politycy Zjednoczonej Prawicy, obojętnie co by nie mówili, nie robią nic, żeby te słowa zamienić w czyn”.

Hutek wyznał, że chciałby, żeby wrócono do węgla, lecz nie ma takiej woli ze strony rządzących. „Nie wiem, dlaczego tak jest i o co tu chodzi. Czasami ręce opadają, jak się rozmawia z politykami. Dopóki nie ma żadnych decyzji, to będziemy się domagać notyfikowania umowy, którą podpisaliśmy z tego względu, że jakby Zjednoczona Prawica przegrała wybory, to ci następni, co przyjdą, będą nas chcieli zlikwidować w 10 lat, a może nawet szybciej”.

Gość audycji przypomniał, jak jeszcze niedawno politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapewniali, że „węgiel to przyszłość polskiego przemysłu”, stosując krytykę wobec zamykania kopalń przez poprzedni rząd. Radio Maryja pisze na swojej stronie: „Teraz działania polityków partii rządzącej stanowią odwrotność tych zapewnień”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.