Policjanci będą mieli podręczne translatory

Opublikowano: 08.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 861

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna, a co dopiero w pracy policjanta, który pełni służbę w regionach przygranicznych? Funkcjonariusze ze Świnoujścia mogą już spać spokojnie w pracy pomogą im translatory językowe.

Urządzenia mają ułatwić policjantom porozumiewanie się z obcokrajowcami. Jak poinformowała służba prasowa policji w Świnoujściu na wyposażeniu znalazło się sześć translatorów symultanicznych, które mogą tłumaczyć aż na 50 języków.

Translatory trafiły na początek do funkcjonariuszy, którzy najczęściej mają kontakt z obcokrajowcami, czyli wydział prewencji, drogówka oraz oficerowie dyżurni.

Starszy posterunkowy Kamil Zwierzchowski jednoznacznie twierdzi, że urządzenia znacząco ułatwią pracę policjantów ze Świnoujścia, którzy na co dzień, mieszkając w regionie przygranicznym, mają do czynienia z obcokrajowcami. „Urządzenia będą bardzo przydatne, bo nie ma dnia, żeby policjanci w Świnoujściu nie mieli kontaktu z cudzoziemcami, którzy nie mówią po polsku” – wyjaśnił.

Translatory ułatwią prace funkcjonariuszy, którzy często są w sytuacji, kiedy muszą podjąć interwencję, a obcokrajowiec nie zna języka polskiego, brak komunikacji znacząco utrudnia podjęcie odpowiednich czynności.

Dodał także, że urządzenia mają sporo zalet, są łatwe w obsłudze oraz szybkie w tłumaczeniu nawet całych wielozdaniowych fraz. Poinformowano także, że translatory trafiły do policji dzięki programowi „Żyć jak Secundus – uczyć się przez całe życie”, który posiada dotację z UE, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Google translatory????? Hahahahah! Bedzie smiesznie :)))))) Wystarczylo by przyjmowac ludzi dobrze mowiacych po angielsku. Na calym swiecie angielski to podstawa.