Policja musi zniszczyć dokumenty o terroryzmie

Opublikowano: 01.02.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 433

Wyrokiem sądu ze stron internetowych nowojorskiej policji (NYPD) zniknąć mają informacje uzyskane w dochodzeniu w sprawie rozrostu islamskiego ekstremizmu na Zachodzie i zagrożenia dla bezpieczeństwa Amerykanów.

Zdaniem prawników i ekspertów wyrok utrudni przyszłe dochodzenia antyterrorystyczne i jest to element szerszej kampanii organizacji muzułmańskich zwalczających programy inwigilujące ich społeczność oraz określenia takie, jak „islamski terroryzm”.

Orzeczenie w głównej mierze dotyczy dokumentu „Radykalizacja na Zachodzie: domorosłe zagrożenie”, opisującego drogi dostępu radykałów do Ameryki i zagrożenia terroryzmem w kraju. Policja będzie musiała usunąć go ze swej bazy i obiecała nie odwoływać się do niego w przyszłości. W oficjalnym oświadczeniu John Miller z wydziału ds. wywiadu i antyterroryzmu NYPD potwierdził, że policja zastosuje się do wyroku i zaprzeczył, jakoby miałby on osłabić zdolność policji do pełnienia swej funkcji.

Opinia ta krytykowana jest przez ekspertów, których zdaniem brak podręcznika zmniejszy zrozumienie przez policjantów sposobu funkcjonowania amerykańskich organizacji terrorystycznych. Zdaniem Benjamina Weingartena, specjalisty ds. bezpieczeństwa narodowego, lokalne jednostki policji powinny właśnie jak najwnikliwiej studiować dziś zakazany dokument. Weingarten potwierdził na przykład, że muzułmanin, który dokonał niedawno zamachu w Filadelfii, przeszedł dokładnie przez wszystkie cztery opisane w raporcie fazy radykalizacji.

„Próba stworzenia strategii walki z dżihadem unikającej odwołań do islamu jest nie tylko absurdem i jawną sprzecznością, ale jest niedopełnieniem obowiązku – niewiedza nie jest żadnym usprawiedliwieniem, jest zaniedbaniem działań chroniących przed ideologią wrogą konstytucji i zachodniej cywilizacji” – dodał ekspert.

Na łamach „Guardiana” Hina Shamsi, dyrektorka organizacji ACLU (Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich), która zaskarżyła dokument i wykładowca prawa Ramzi Kassem świętowali swoje zwycięstwo. „Stronnicze strategie usprawiedliwiają dyskryminację religijną i mogą doprowadzić do powielania takiego podejścia w innych agencjach, co stanowi podstawę do przestępstw na bazie nienawiści religijnej w całym kraju” – stwierdzili.

Opracowanie: Gekon
Na podstawie: FreeBeacon.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.