Polak ruszył i przerwał blokadę Ukraińców

Opublikowano: 25.12.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3589

Do groźnego incydentu doszło w obszarze granicznym z Ukrainą. Ukraińcy grozili Polakowi, który wiózł dziecko. W sieci pojawiło się nagranie wyjaśniające cały kontekst. Jeden z blokujących został poszkodowany.

Do sieci trafił film, na którym widać, jak Polak przerywa blokadę Ukraińców na drodze. Początkowo w sieci dostępny był tylko krótki fragment, z którego wynikało, że kierowca ruszył z piskiem opon.

Rafał Mekler, jeden z liderów protestu polskich przewoźników, dotarł do dłuższego nagrania i je opublikował.

Na nagraniu widać i słychać, co działo się bezpośrednio przed decyzją Polaka o ruszeniu. Blokujący drogę Ukraińcy używali obelżywych słów, uderzali w auto, świecili po twarzy oraz grozili, gdzie to nie włożą mu palca. Według wersji Ukraińców ich zachowanie było pokłosiem tego, że Polak miał im pokazać środkowy palec. W ten dość osobliwy sposób domagali się przeprosin.

Sytuacja eskalowała, na nagraniu słychać płacz dziecka, które siedziało w samochodzie. W pewnym momencie kierowca, czując zagrożenie, ruszył przed siebie. Jednego z blokujących drogę „przewiózł” na masce parę metrów. Na końcówce nagrania widać, że mężczyzna leży na ulicy i nie podnosi się.

Nie jest jasne, gdzie dokładnie cały incydent się wydarzył. Według Ukraińców w okolicach punktu granicznego Dorohusk-Jagodin. Obywatele Ukrainy po polskiej stronie tworzą liczne blokady jako rewanżyzm za protest polskich przewoźników. Mekler zwraca uwagę, że zdarzenie na pewno nie miało miejsca na samym przejściu, bo tam jest bufor i tylu pojazdów nie ma. Policja na razie na ten temat milczy.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. akami 25.12.2023 10:47

  Gaz pieprzowy bardzo dobrze działa na psy i na nazi kraińców.

 2. replikant3d 25.12.2023 11:22

  Oto ,,przedsmak,, tego co nas czeka gdy Ukry przegrają wojenkę, a to jest pewne… Jak myślicie na kim wyładują ,,frustrację,, z tego powodu?…

 3. JedynaDroga 25.12.2023 14:21

  Uchodzcy w polskim sejmie strzelają sobie zdjęcia z Hołownią , muzłumanin wypięty tyłkiem modli się na ulicy, ukraińcy blokujący tranzyt po POLSKIEJ stronie Ukropolin.

  Nieważne co by się działo w Polsce, ważne żeby pozostała katolicka. Reszta sama ułoży się z bożym błogosławieństwem.

  Oj naiwny ten polski naród, nie dziwie się, że żydostwo żyło tu dostatnie już od wczesnego średniowiecza.

  Głównym argumentem za przyjmowaniem hurtowo imigrantów wygłaszanym przez wszelakiej maści speców od ekonomii i spraw gospodarczych jest fakt, że polska rozwija się i potrzebuje siły roboczej.

  Ta informacja napawa mnie optymizmem, przez najbliższe kilka lat spodziewam się wielu inwestycji sektora publicznego oraz powstania dużej ilości montowni z zagranicznym kapitałem. Wszakże trzeba zagonić ludzi do roboty i zaoferować im płatne zajęcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.