Polak – nieszczęśliwy pracownik?

Opublikowano: 03.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 841

Z raportu Global Workforce Happiness Index, przygotowanego przez organizację Universum, wynika, że najszczęśliwsi w pracy są Duńczycy, Norwegowie i Kostarykanie. Na 57 przebadanych krajów Polska znajduje się na 28. miejscu.

Jak pisze portal kariera.forbes.pl, badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad 200 tys. pracowników z 57 krajów. Respondenci pytani byli o poziom satysfakcji w pracy, chęć polecenia swojego pracodawcy innym oraz prawdopodobieństwo zmiany pracy w niedługiej perspektywie, czyli dwóch-czterech lat.

Pierwsza dziesiątka rankingu należy do krajów Beneluksu i Europy Północnej: Dania, Norwegia, Szwecja, Austria, Holandia, Belgia i Finlandia okazały się państwami o najwyższym wskaźniku poziomu satysfakcji osiąganej przez pracowników. Polacy uplasowali się w drugiej połowie stawki, zajmując miejsce zaraz za Chińczykami.

Kolejny rok z rządu znaleźliśmy się zatem w gronie państw, których satysfakcja z pracy jest niska, a motywacja do zmiany pracodawcy wysoka. Pracodawcy dopuszczają się na polu relacji z pracownikami licznych zaniedbań – nie dostrzegają ich potencjału, nie wynagradzają za sukcesy, nie planują ich rozwoju, oczekują jednak wysokiej produktywności. Z pewnością będą musieli zweryfikować swoje podejście, bowiem, zgodnie z danymi raportu NBP 2016 wyraźnie wydłuża się czas potrzebny do znalezienia nowego pracownika. Coraz więcej przedsiębiorstw nie jest w stanie znaleźć właściwego kandydata w ciągu kwartału, a najbardziej wydłużył się czas poszukiwania pracowników na stanowiska biurowe.

Indeks szczęścia jest wskaźnikiem, który pomaga pracodawcom zrozumieć szerszy kontekst funkcjonowania ich firmy i zastanowić się nad obszarami kultury organizacyjnej, nad którymi powinni popracować, aby zwiększać satysfakcję pracowników i tym samym zatrzymywać talenty.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cathy 03.01.2017 12:32

    Gorzka prawda niestety. Dziś właśnie zostałam sprowadzona na ziemię przez mojego pracodawcę, a w zasadzie zleceniodawcę, że jak mi coś nie pasuje to won. Jak pomyślę o szukaniu pracy to mi się flaki przewracają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.