Pogrzeb Jolanty Brzeskiej

Opublikowano: 31.12.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 616

3 stycznia w Warszawie odbędzie się pogrzeb Jolanty Brzeskiej, zamordowanej 1 marca 2011 r. działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Za zgodą rodziny Zmarłej, uroczystość ma być także okazją do zamanifestowania solidarności ze sprawą, której życie poświęciła Jolanta Brzeska. Zachęcamy do udziału!

Jolanta Brzeska była zasłużoną działaczką ruchu na rzecz obrony lokatorów budynków poddawanych „reprywatyzacji”. Broniła siebie i innych przed wyrzucaniem na bruk po wielu dekadach mieszkania w lokalu komunalnym, przed drastycznym podwyższaniem czynszów przez nowych właścicieli, przed rozmaitymi barbarzyńskimi ich poczynaniami. Zginęła w tajemniczych okolicznościach przed kilkoma miesiącami, a jej zwęglone ciało znaleziono w lesie. Początkowo propagowano wersję o samobójstwie i samospaleniu, ale było to tak bzdurne w zestawieniu z faktami, iż policja bada sprawę zabójstwa. Bada od miesięcy i póki co bez konkretów. Po śmierci pani Jolanty środowiska lokatorskie nie zaniechały działań, nie dały się zastraszyć, za to bezradność (a może „bezradność”) policji skutkuje dalszymi aktami bandytyzmu, np. serią tajemniczych podpaleń kamienic.

Pogrzeb Jolanty Brzeskiej odbędzie się w Warszawie 3 stycznia o godz. 10.40 przed domem zamordowanej (ul. Nabielaka 9). Tam zapalone zostaną znicze, a następnie milczący marsz z transparentami przejdzie ulicami przed kościół, gdzie odbędzie się msza żałobna. Marsz ma być manifestacją ukazującą wierność sprawie, której życie poświęciła Zmarła, a także sygnałem dla kamieniczników oraz skorumpowanych urzędników i polityków, że lokatorzy nie dadzą się zastraszyć.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. slawo47 31.12.2011 15:21

  …a mieliscie okazje na wyborach pokazyc im czerwona kartke….to co albo nie poszliscie na wybory albo daliscie sie oszukac glosujac na POkretow wy starzy wyjadacze….nie rozumiem tego…niech mi to ktos wytlumaczy??????????????????????????????????????????????????????????
  nie pytam mlodzierzy bo im brak jeszcze rozeznania jak brudna jest polityka na codzien a jak czysta w TVN….obudza sie z reka w nocniku

 2. 8pasanger 31.12.2011 18:01

  Kolejne ,,niewyjaśnione samobójstwo”-jak w depresji gangstera popełnił samobójstwo-dźgnął się siedem razy nożem w plecy.Jakoś dużo tych samobójców aktywnych społecznie Daniel Podrzycki z PPP-wpadł pod samochód gangsterzy też padają jak muchy w więzieniach(akurat wtedy psuje się monitoring)-jeszcze by coś zeznali Andrzej Lepper -normalnie jeszcze trochę i może okazać się,że obecnie SB-ecja i,,nieznani sprawcy”mają więcej roboty niż za Jaruzela.

  Wyrazy współczucia dla rodziny.

  A gliniarze-weźcie się w końcu do roboty i to normalnie solidnie rozumianej a nie czaić się na ludzi przechodzących w miejscu niedozwolonym.

 3. Il 31.12.2011 22:02

  gliniarze są opłacani przez tych, którzy mordują.
  to celowe działania niektórych polityków i urzędników a policja raczej nie wykryje sprawców.
  układy, układziki. wystarczy spojrzeć na bandycką mordę millera, na obleśną gębę komora na autystyczny łeb tuska, na tłusty ryj hanny g-w i wiadomo kto zlecił “oczyszczenie” terenów pod lichwiarskie inwestycje.

  Chyba trzecia wojna się szykuje. Tym razem z likwidacją kasiastych żydków (również tych o polskawych nazwiskach).

  Współczuję Rodzinie zamordowanej.

  Uważajcie na podejrzanych typów a nawet na podejrzane typiary.

 4. dartan 05.01.2012 00:57
 5. dartan 05.01.2012 15:13

  taki zderzak…, podnosi pensje tym, których jeszcze “uważa” – policjantów i wojskowych…
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5831&Itemid=56

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.