11 lat bezkarności morderców Joli Brzeskiej

Opublikowano: 03.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1827

1 marca o godzinie 15.00 pod budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości odbył się krótki przemarsz Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Upamiętnili oni swoją przyjaciółkę, współdziałaczkę, założycielkę WSL — Jolantę Brzeską, którą 11 lat temu została ona spalona żywcem, a jej morderstwo nadal nie zostało wyjaśnione.

Śledczy sugerowali samobójstwo. Tym samym sugerowali, że emerytka samodzielnie udała się do warszawskiego Lasu Kabackiego, oblała się substancją łatwopalną i dokonała samospalenia, po którym nie znaleziono dowodów.

Zaangażowani w tuszowanie zbrodni nadal pracują w policji i ministerstwach.

Przez cały ten czas działacze i działaczki lokatorskie walczą o sprawiedliwość dla Brzeskiej.

Uczestnicy demonstracji przebyli trasę spod Ministerstwa Sprawiedliwości na skwer Jolanty Brzeskiej, zatrzymując się po drodze przy kamienicy na Nabielaka, gdzie działaczka mieszkała za życia.

Autorstwo: Gabriela Wilczyńska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.