Podatek cukrowy obejmie nawet mieszaninę wody z sokiem

Opublikowano: 22.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2675

Resort finansów pracuje nad zmianami w podatku cukrowym. We wtorek w tej sprawie odbyły się konsultacje z udziałem m.in. przedstawicieli branży spożywczej.

Przedsiębiorcy alarmują, że ministerstwo finansów zamierza zaostrzyć przepisy w podatku cukrowym. Sprzeciw branży budzi zwłaszcza opodatkowanie produktów przekazywanych na cele charytatywne, a także napojów roślinnych i powstałych z mieszaniny wody i naturalnego soku.

Wiceminister Artur Soboń poinformował, że nie ma mowy o zaostrzeniu przepisów, a nowelizacja ma na celu ich uproszczenie.

„Nowelizacja przepisów jest wynikiem przede wszystkim oczekiwań samego rynku i ma charakter porządkujący oraz ułatwiający życie tym wszystkim, którzy ten podatek stosują na co dzień. To jest istota tych wszystkich zmian. Przy okazji pojawia się również dyskusja na temat samej definicji, dlatego cały czas jesteśmy gotowi do rozmowy. Zarówno w gronie społecznym, jak i w dialogu międzyresortowym jest różne podejście czy różna wrażliwość. Z jednej strony Ministerstwo Zdrowia, a po drugiej stronie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Finansów” – przekazał wiceminister finansów Artur Soboń.

Kształt projektu nowelizacji ma być znany na początku 2023 r. Podatek cukrowy obowiązuje w Polsce od 1 stycznia 2021 r. Wpływy z opłaty trafiają przede wszystkim do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.