Poczta Polska na celowniku CBA

Opublikowano: 12.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 11

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami w przetargach dla Poczty Polskiej. Chodzi o korupcję przy wartych miliony złotych zamówieniach publicznych.

Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty Polskiej, pozostałe osoby są związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej, zaangażowanej w proceder a także powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami poczty.

Jak informuje PAP, do korupcji miało dojść w toku realizacji zamówień publicznych dla Poczty Polskiej na ponad 30 mln zł. Według agentów CBA korzyści majątkowe, przyjmowane przez przedstawicieli poczty, wyniosły co najmniej 300 tys. zł.

Temistokles Brodowski z CBA poinformował, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i tam trafią osoby zatrzymane. „Sprawa ma wiele wątków i rozwija się. Planowane są kolejne zatrzymania” – podkreślił.

Poczta Polska wydała oświadczenie w związku z zatrzymaniami.

“Śledztwo dotyczy działań organów ścigania wynikających ze zgłoszonych w kwietniu 2018 roku przez Zarząd Poczty Polskiej informacji w ramach tarczy antykorupcyjnej” – poinformowano w oświadczeniu.

“Poczta Polska przy przetargach publicznych uruchamia tarczę antykorupcyjną, zwracając się do odpowiednich służb o zabezpieczenie postępowań przed korupcją. Działania Prokuratury i CBA są wynikiem takiego zgłoszenia” – czytamy w stanowisku Poczty. “Poczta Polska w pełni współpracuje z organami prowadzącymi śledztwo” – zapewniono.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o