Plemię Yaonnen wierzy, że bóg Filip zmartwychwstanie

Opublikowano: 14.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1330

Plemię Yaonnen, żyjące na wyspie Tanna na Oceanie Spokojnym i uważające księcia Filipa za bóstwo, wyraziło nadzieję na jego przybycie po śmierci. Pisze o tym SW Londoner. Należy zauważyć, że „Ruch Księcia Filipa” pojawił się na wyspie w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Wywodzi się to ze starożytnej legendy, według której białoskóry mężczyzna, zrodzony z ducha wulkanu, pójdzie do oceanu i poślubi tam potężną kobietę, a następnie wróci na wyspę.

Członkowie plemienia zdecydowali, że książę jest legendarnym bogiem, kiedy po raz pierwszy spotkali brytyjskich kolonistów i zobaczyli portret rodziny monarchy. Przekonania wyspiarzy zostały jeszcze bardziej wzmocnione, gdy odwiedził ich mąż królowej Elżbiety II w 1974 roku.

Książę początkowo nic nie wiedział o plemieniu, ale gdy usłyszał o miejscowych wierzeniach, wysłał na wyspę swój portret z autografem. W dowód wdzięczności plemię wysłało monarchę maczugę do zabijania świń. Corocznie 10 czerwca na Tanna obchodzone są urodziny księcia Filipa. Podczas uroczystości mieszkańcy tańczą, zażywają ceremonialne narkotyki i rozmawiają o waleczności i magicznych mocach księcia Edynburga.

Wiara w księcia nie wygasła nawet po jego śmierci. Teraz wyspiarze wierzą, że ukaże się im w duchowym przebraniu i podzieli między nimi bogactwo korony brytyjskiej.

9 kwietnia br. okazało się, że książę Filip zmarł w wieku 99 lat, dwa miesiące przed ukończeniem setki. W lutym został przyjęty do szpitala i przeszedł operację serca, po czym został wypisany.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Elanda 14.04.2021 14:16

    Ciekawe, do czego używał tej maczugi, może David Icke by coś wiedział?

  2. Szurnięty Mędrzec 15.04.2021 03:30

    999=666

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.