Piloci mają się przestać skarżyć, że są zmęczeni

Opublikowano: 11.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 879

Szef jednej z popularnych tanich linii lotniczych wzbudził niemałą konsternację, mówiąc pilotom, żeby przestali się skarżyć na zmęczenie. Piloci nie czekali długo z ripostą i odpowiedzieli, że zmuszanie ich do latania, gdy nie mają siły, „to jak wręczanie kluczyków do samochodu pijanemu kierowcy”.

József Váradi – CEO linii lotniczej WizzAir, nie przejął się doniesieniami swoich pracowników dotyczącymi odczuwanym przez nich przemęczeniem. Wręcz przeciwnie, w nagraniu wykonanym na wewnętrzny użytek firmy, szef taniej linii zachęcił swoich podwładnych do większej mobilizacji. „Rozumiem, że teraz, gdy wszyscy wracamy do pracy, zmęczenie jest potencjalnym skutkiem ubocznym. Ale kiedy zaczniemy stabilizować składy [załóg], musimy też zmniejszyć wskaźnik zmęczenia. Chodzi mi o to, że nie możemy prowadzić tego biznesu, gdy co piąta osoba w bazie bierze wolne, ponieważ jest zmęczona. Wszyscy jesteśmy zmęczeni. Ale czasami trzeba iść o krok dalej. Szkody są ogromne, gdy odwołujemy lot. Naprawdę ogromne. To uszczerbek na reputacji marki i dodatkowe szkody finansowe, szkody transakcyjne, ponieważ musimy za to zapłacić odszkodowanie” – zaznaczył na nagraniu Váradi.

Pracownicy branży lotniczej szybko zareagowali na słowa szefa linii WizzAir i to zareagowali w sposób dosyć ostry. „Alarm w związku z niedostateczną kulturą bezpieczeństwa! Dyrektor generalny @WizzAir zachęca pilotów do latania, gdy są zmęczeni! To jak wręczanie kluczyków do samochodu pijanemu kierowcy” – taki wpis na „Twitterze” umieściło Europejskie Stowarzyszenie Kokpitów, które reprezentuje 40 000 pilotów. A Martin Chalk, sekretarz generalny the British Airline Pilots’ Association, dodał: „Nalegam, aby pan Váradi szybko wyjaśnił, że Wizz Air w pełni wesprze każdego pilota, który postępuje właściwie, nie lecąc, jeśli czuje się zmęczony i jeśli robi to z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów, załogi i statku powietrznego. Namawiam go, aby był tak samo profesjonalny, jak jego piloci, w dążeniu do wykorzenienia zmęczenia z pokładu”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

3

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.