Piechota morska w USA zakazuje używania flagi Konfederacji

Opublikowano: 08.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 929

Protesty, które rozlały się na Stany Zjednoczone niosą z sobą szereg konsekwencji. Wygląda na to, że jedną z nich będzie usuwanie symboli konfederackich z przestrzeni publicznej.

Jak podaje amerykańska prasa, korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych wydał w piątek szczegółowe wytyczne dotyczące usuwania i zakazu publicznego wystawiania konfederackiej flagi bojowej w instalacjach morskich – rozkaz obejmować ma także takie przedmioty jak kubki, plakaty i naklejki na zderzaki. Jak twierdzi gen. David H. Berger obecne wydarzenia są wyraźnym przypomnieniem, że „nie wystarczy usunąć samych symboli powodujących podział – trzeba również dążyć do wyeliminowania samego podziału”.

Symbole Konfederacji w różnych miejscach stają się obiektami ataków za strony protestujących. Przychylnie do ich żądań odniósł się np. burmistrz Birmingham w stanie Alain. Nakazał on usunięcie jednego z posągów z parku publicznego dzień po tym, jak dziesiątki ludzi demonstrowały przeciwko niemu. Podobnie gubernator Ralph Northam z Wirginii powiedział, że zamierza zlecić usunięcie posągu Roberta E. Lee w Richmond. W Filadelfii natomiast usunięto pomnik byłego burmistrza Franka Rizza, komisarza policji w latach 60. i 70., który uznawany jest przez niektóre środowiska za rasistę i homofoba.

Dowództwo korpusu piechoty morskiej wychodzi z założenia, że flaga Konfederacji bardziej dzieli niż łączy. Może to stanowić zagrożenie dla „podstawowych wartości i spójności jednostki, bezpieczeństwa oraz porządku i dyscypliny”.

Lecia Brooks, dyrektor jednej z instytucji zajmującej się zmianami na rynku pracy Południa powiedziała, że „bojowa flaga Konfederacji była symbolem białej supremacji i zniewolenia Czarnych”. Zaapelowała ona, aby w ślady piechoty morskiej poszły inne formacje wojskowe USA, w tym Gwardia Narodowa, ale także „stanowe i lokalne organy ścigania oraz inne oddziały rządu federalnego i agencje podlegające Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Według niej symbolika „złej Konfederacji” całkowicie musi zniknąć z przestrzeni publicznej.

Autorstwo: S
Na podstawie: NYTimes.com
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jack Ravenno 08.06.2020 13:44

    To jest bardziej niż żenujące. Najlepiej całą historię wymazać i będzie “naród” bez historii i przeszlosci

  2. majkel 08.06.2020 19:11

    Ktoś zaczął sterować Ameryką. Jak zobaczyłem żołnierzy marines padających na kolana przed garstką Murzynów i błagających o litość, spadłem z krzesełka. To, że ktoś kazał im się zeszmacić to jedno, ale że sami dokonali aktu zeszmacenia to świadczy o nich samych. Powiem od siebie: chroń Boże narody przed takimi “żołnierzami”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.