Oskarżony o ludobójstwo w Rwandzie zatrzymany we Francji

Opublikowano: 17.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 718

We Francji zatrzymano biznesmena Féliciena Kabugę, który jest oskarżony o udział w ludobójstwie Tutsi w Rwandzie – podaje się stronie internetowej Mechanizmu dla Międzynarodowych Trybunałów Karnych (Mechanism for International Criminal Tribunals, struktura ONZ).

84-letni Félicien Kabuga, ukrywał się przed sprawiedliwością przez 26 lat i mieszkał w mieście Agnières-sur-Seine pod fałszywym nazwiskiem. Policja powiedziała, że mężczyzna został zatrzymany w Paryżu.

Międzynarodowy Trybunał ONZ ds. Rwandy w 1997 roku oskarżył Kabugę o siedem zarzutów: ludobójstwo, współudział w ludobójstwie, bezpośrednie i publiczne podżeganie do ludobójstwa, próby ludobójstwa, a także spisek w celu dokonania ludobójstwa, ściganie i eksterminację ludności.

Główny prokurator Serge Brammerts powiedział, że aresztowanie Kabugi, uważanego za jednego z głównych zleceniodawców ludobójstwa, jest „przypomnieniem, że sprawcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności nawet 26 lat po popełnieniu przestępstwa”.

Félicien Kabuga to teść byłego ministra planowania w Rwandzie Augustina Ngirabatvara, który został skazany na 35 lat więzienia. W 2011 roku Kabuga znalazł się na liście dziesięciu najbardziej niebezpiecznych przestępców na świecie poszukiwanych przez FBI. Aby uzyskać informacje o nim ustanowiono nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Pojechał do kwatery głównej?