Oskarżony o ludobójstwo w Rwandzie zatrzymany we Francji

Opublikowano: 17.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 193

We Francji zatrzymano biznesmena Féliciena Kabugę, który jest oskarżony o udział w ludobójstwie Tutsi w Rwandzie – podaje się stronie internetowej Mechanizmu dla Międzynarodowych Trybunałów Karnych (Mechanism for International Criminal Tribunals, struktura ONZ).

84-letni Félicien Kabuga, ukrywał się przed sprawiedliwością przez 26 lat i mieszkał w mieście Agnières-sur-Seine pod fałszywym nazwiskiem. Policja powiedziała, że mężczyzna został zatrzymany w Paryżu.

Międzynarodowy Trybunał ONZ ds. Rwandy w 1997 roku oskarżył Kabugę o siedem zarzutów: ludobójstwo, współudział w ludobójstwie, bezpośrednie i publiczne podżeganie do ludobójstwa, próby ludobójstwa, a także spisek w celu dokonania ludobójstwa, ściganie i eksterminację ludności.

Główny prokurator Serge Brammerts powiedział, że aresztowanie Kabugi, uważanego za jednego z głównych zleceniodawców ludobójstwa, jest „przypomnieniem, że sprawcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności nawet 26 lat po popełnieniu przestępstwa”.

Félicien Kabuga to teść byłego ministra planowania w Rwandzie Augustina Ngirabatvara, który został skazany na 35 lat więzienia. W 2011 roku Kabuga znalazł się na liście dziesięciu najbardziej niebezpiecznych przestępców na świecie poszukiwanych przez FBI. Aby uzyskać informacje o nim ustanowiono nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Pojechał do kwatery głównej?