Odtwarzają obraz z umysłu odczytując fale mózgowe

Opublikowano: 05.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1869

Oparte na sztucznej inteligencji rosyjskie narzędzie do czytania myśli odtwarza zarejestrowane obrazy.

Narzędzie do czytania w myślach oparte na sztucznej inteligencji stworzyło w czasie rzeczywistym oszałamiające filmy przedstawiające ludzkie myśli. Rosyjscy naukowcy wytrenowali program, aby na podstawie fal mózgowych odgadnąć, co myślą ludzie.

Trenowali sztuczną inteligencję na bazie filmów przedstawiających różne obiekty oraz aktywności fal mózgowych obserwujących je uczestników.

Uczestnikom pokazano filmy ze scenami przyrodniczymi, ludźmi na skuterach wodnych i ludzkie twarze z różnymi minami. Następnie sztuczna inteligencja odtworzyła te filmy używając elektroencefalogramu (EEG) – informuje „New Scientist”.

Spośród 234 prób rozpoznano z powodzeniem 210 filmów. Raport dodaje, że kolory i duże kształty uznano za najbardziej udane w procesie odtwarzania obrazów. Naukowcy powiedzieli, że trudniej jest odtworzyć ludzkie twarze, które w wielu przypadkach były zniekształcone.

Na podstawie: DailyStar.co.uk
Źródło oryginalne: Technocracy.news
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 05.12.2019 11:31

  @Admin WM
  tylko po co komu nagrania snów? Ciekawe czy jakoś będzie można się przed tym bronić, ale sądzę, że z wejściem czipowania człowiek będzie dla dyktatur jak otwarta księga i i orwellowskie myślozbrodnie czy “Raport mniejszości” staną się faktem

 2. pikpok 05.12.2019 13:15

  Ciekawe jakie będą miały możliwości nadajniki 5G?

 3. Radek 06.12.2019 04:03

  pikpok. Żadnych możliwości poza bardzo szybkim przesyłaniem danych do centralnej bazy myśli. Powstaną zdalne czujniki myśli i “dla naszego bezpieczeństwa” będą montowane na każdej latarni, tak jak obecnie kamery. Oczywiście ludzie będą to popierać bo przecież będzie bezpieczniej. No, chyba że technologię zminimalizują i upchają do chipów. Wtedy to 5G jak znalazł. System będzie wiedział o tobie 100%. Nawet, czy sikać ci się chce.

 4. pikpok 10.12.2019 21:10

  Już nawet ” artyści ” tym się bawią.
  https://www.arte.tv/pl/videos/083293-000-A/wizje-przyszlosci/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.