Odsiecz Wiedeńska

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 579

12 września 1683 roku, 339 lat temu koalicja wojsk chrześcijańskich pod wodzą Jana III Sobieskiego uratowała Europę przed islamską niewolą. Odsiecz Wiedeńska zablokowała ekspansje islamskiej armii tureckiej Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy.

Uratowali Europę przed islamską niewolą

W 2022 roku Polacy przekazali Ukraińcom broń do walki z Rosjanami, by w 2023 roku nie bić się nad Wisłą z armią rosyjską. W 1683 roku Jan III Sobieski udał się z wojskami Rzeczypospolitej pod Wiedeń, by tam zniszczyć armię turecką, by w 1684 roku nie bić się z Turkami nad Wisłą – wiadomo, że tak jak dzisiaj po Ukrainie następna byłaby Polska, tak w 1683 roku następna po Austrii byłaby Polska i inne kraje tworzące Rzeczpospolitą.

Na koalicję antyislamską składały się wojska Rzeczypospolitej (w tym Polski), Austrii i jej niemieckich lenników (głównie Bawarii, Hesji, Saksonii). Katolicy wystawili armię liczącą ponad 65.000 (1/3 stanowili Polacy). W zawarciu antyislamskiego sojuszu Polski z Austrią przeszkadzali Francuzi i ich agentura polskojęzyczna wśród magnatów. Polacy świadomi islamskiego zagrożenia poparli Sobieskiego.

Lew Lechistanu

Antyislamska krucjata uratowała Wiedeń w ostatniej chwili. Miasto mogło bronić się jeszcze ledwie pięć dni. Islamistów zgubiła pycha, byli pewni zdobycia miasta i zignorowali nadejście katolickiej armii. Sukces katolickiej armii był owocem ogromnego doświadczenia Sobieskiego „Lwa Lechistanu” zdobytego w wielu walkach – potwierdzają to w swoich pamiętnikach dowódcy austriaccy i niemieccy (w XIX wieku propaganda niemiecka kłamliwie przypisywała zwycięstwo Niemcom).

Zdaniem wybitnego historyka profesora Grzegorza Kucharczyk (który udzielił wywiadu Radiu Maryja) „gdyby pod Wiedniem w 1683 r. wygrali Turcy, to nie byłoby dzisiaj kryzysu imigracyjnego, bo imigranci już dawno, bo od XVII w. byliby w środku Europy. Tak mniej więcej potoczyłyby się losy, ponieważ za każdym razem zbrojna ekspansja islamu niosła za sobą przemiany religijne i w związku z tym cywilizacyjne”.

Islam zawsze rozszerzał się drogą militarnej agresji

Armia Sobieskiego zablokowała kolejną próbę zniewolenia Europy przez islamistów. Zdaniem profesora Kucharczyka „islam zawsze w swoim rozwoju historycznym, rozwijał się drogą zbrojnej ekspansji. To jest taki fakt historyczny, z którym nie można polemizować. Oczywiście dzisiaj często słyszymy, że Islam to „religia pokoju”, ale jak popatrzymy, „religia pokoju” rozszerzała się od VII w., to zawsze był to nie wysiłek misyjny, nie jakieś świadectwo męczenników jak w przypadku chrześcijaństwa, tylko droga zbrojnych podbojów”.

Celem islamistów było zmuszenie wszystkich do konwersji na islam. Ismailici mordowali tych, którzy nie chcieli porzucić prawdziwej wiary katolickiej i dokonać przymusowej konwersji na islam. Wódz islamistów Kara Mustafa zapowiedział mieszkańcom Wiednia – „Jeżeli staniecie się muzułmanami, zostaniecie ocaleni. Jeśli nie stając się nimi i poddacie zamek bez walki, to zastosujemy się w nim do przykazań Allaha. Maluczkim z was ani wielmożom, bogatym, ani biednym, nie będzie wyrządzona krzywda. Wszyscy będziecie żyć w bezpieczeństwie i pokoju. Natomiast, jeśli będziecie się sprzeciwiać i stawiać opór, wówczas z łaski Allaha najwyższego zamek Wiedeń zostanie przemożną potęgą Padyszacha zdobyty i opanowany, a wtedy ani jednej osoby nie oszczędzi się i nie pożałuje, lecz gwoli Allaha, który stworzył ziemię i niebo – a żadnych wspólników nie ma – wy sami będziecie wyrżnięci. Mienie wasze i zapasy żywności będą złupione. Wasze dzieci pójdą w jasyr”.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: MediaNarodowe.com

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 12.09.2022 18:31

    Kazda wiara zdobywa wyznwcow ogniem lub mieczem. Tak bylo za czasow Krzyzakow, w Ameryce Poludniowej za sprawa Hiszpanow, a takze w Cesarstwie Rzymskim po przyjeciu wiary chrzescianskiej a pozniej inkwizycji. Nie wazne jaka to wiara, metoda zawsze taka sama.
    Z armia turecka gdzie ona by sie skierowala po zdobyciu Wiednia nie jest przesadzona. Mogliby pojsc na Paryz lub Rzym europejskiej kolebki chrzescianstwa.
    Pomoc Austri odwrocila sie przecieko nam, bo niecale 100 lat pozniej dokonala rozbioru RP moze miec taki sam efekt pomoc Ukrainie. Juz dzis szkoly polskie wprowadzaja jezyk ukrainski do nauczania naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.