Obywatel USA z bronią zapobiegł masowej strzelaninie

Opublikowano: 23.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1541

Mieszkaniec Fort Smith w stanie Arkansas chciał doprowadzić do masowej strzelaniny. Mężczyzna został powstrzymany przez uzbrojonego sąsiada. Amerykańskie media praktycznie ignorują to wydarzenie, gdyż nie wpisuje się ono w narrację przeciwników dostępu do broni palnej.

Z relacji tych nielicznych mediów wiadomo, że 15 maja 26-letni Zachary Arnold z nieznanych powodów zastrzelił 87-letnią kobietę. Młody mężczyzna uzbrojony w karabin samopowtarzalny strzelał również do okolicznych mieszkań.

Według świadków Zachary Arnold wołał swoich sąsiadów i zachęcał ich, aby wyszli przed budynek, w którym mieszkali. Ostatecznie udało mu się zwabić dwie starsze osoby. Jedna z nich zdołała wycofać się do mieszkania, a 87-letnia kobieta została zastrzelona.

Oczywiście szaleńca z bronią mogła powstrzymać jedynie druga osoba z bronią i tym razem nie była to policja. Zanim Zachary Arnold doprowadził do masowej strzelaniny, jego sąsiad złapał za karabin myśliwski i zastrzelił 26-latka.

Amerykańskie media bardzo niechętnie wspominają o takich wydarzeniach. Łatwy dostęp do broni palnej doprowadził do polaryzacji społeczeństwa i mediów w tej kwestii. Media bardzo szeroko rozpisują się o strzelaninach, w których ginie mnóstwo ludzi, ale niemal całkowicie pomijają sytuacje, w których rozsądni i opanowani obywatele, właśnie dzięki broni palnej, potrafią zapobiec kolejnym ofiarom.

Wygląda na to, że liczba przeciwników powszechnego dostępu do broni palnej jest większa, niż zwolenników. W ostatnim czasie prezydent Joe Biden zapowiadał, że podejmie kroki, które ograniczą dostęp do broni.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.