Napastnik używał imion żeńskich i męskich

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1430

Napastnik, który został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji po służbie po tym, jak otworzył ogień w megakościele w Houston, najwyraźniej używając 7-letniego dziecka jako ludzkiej tarczy, został zidentyfikowany jako kobieta o imieniu Genesse Moreno, która według policji również identyfikowała się jako mężczyzna o imieniu Jeffrey Escalante.

Policja podała, że ​​11 lutego trzydziestokilkuletnia kobieta weszła do kościoła w Lakewood w USA ubrana w trencz, uzbrojona w długi karabin i zaczęła strzelać. Według szefa policji w Houston, Troya Finnera, zanim zdążył kogokolwiek zabić, napastnik został zastrzelony przez dwóch funkcjonariuszy po służbie; jednego agenta Texas Alcoholic Beverage Commission, a drugiego funkcjonariusza policji z Houston. „Chcę pochwalić tych funkcjonariuszy. Miała długą broń i mogło być o wiele gorzej, ale zareagowali właściwie i wykonali swoją pracę” – powiedział komendant Finner podczas odprawy prasowej 11 lutego.

Z danych cytowanych przez „Houston Chronicle” i inne media wynika, że ​​strzelec zidentyfikował się także jako Jeffrey Escalante, który miał długą historię kryminalną, w tym oskarżenia o napaść, narkotyki i broń. Jednakże Hassig powiedział, że dochodzenie wskazuje, że „przez cały czas była identyfikowana jako kobieta”. Zauważył, że pistolet, z którego strzelał, miał naklejkę z napisem „Palestyna”.

Podczas odprawy 12 lutego Hassig powiedział, że w zdarzeniu ranne zostały dwie osoby, w tym dziecko, które towarzyszyło strzelcowi. Drugą osobą ranną był 57-letni mężczyzna, który został postrzelony w biodro lub nogę. Hassig powiedział, że 7-letnie dziecko, które towarzyszyło pani Moreno, zostało uderzone w głowę w wyniku wymiany strzałów i pozostaje w stanie krytycznym. Dodał, że pani Moreno podjechała samochodem z dzieckiem do kościoła pod kościół, a następnie weszła z chłopcem do budynku i po wejściu „natychmiast zaczęła strzelać w korytarzu”. Obaj funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. „Wszyscy trzej oddają wiele strzałów” – powiedział Hassig. „W końcu upada na ziemię; 7-letnie dziecko również upada na ziemię w wyniku ostrzału. Jedna rana postrzałowa głowy.

„Hston Chronicle” zacytowała 12 lutego rzecznika biura prokuratora okręgowego hrabstwa Montgomery, który powiedział, że 7-latek nie przeżyje. Choć nie jest jasne, kto zastrzelił dziecko, komendant Finner obwinia strzelca. „Ta kobieta, ten podejrzany naraził dziecko na niebezpieczeństwo” – powiedział podczas odprawy 11 lutego. „Zamierzam zrzucić całą winę na nią”.

Kościołem Lakewood, który może pomieścić około 16 000 wiernych, kieruje pastor Joel Osteen. W oświadczeniu opublikowanym w serwisie X pan Osteen pochwalił organy ścigania za szybkie działanie w celu zneutralizowania zagrożenia i stwierdził, że był „zdruzgotany” strzelaniną. „W obliczu takiej ciemności musimy trzymać się naszej wiary i pamiętać, że zło nie zwycięży” – powiedział.

Gubernator Teksasu Greg Abbott wydał oświadczenie, w którym nazwał strzelaninę „haniebnym czynem” i pochwalił organy ścigania za „szybką reakcję na tę tragedię”.
„Nasze serca są z tymi, których dotknęła dzisiejsza tragiczna strzelanina, oraz z całą społecznością Kościoła Lakewood w Houston” – napisał Abbott.

Motyw ataku pozostaje niejasny. Według niezależnego dziennikarza Andy’ego Ngo wpisy pani Moreno w mediach społecznościowych ukazują historię polityki lewicowej. Alan Guity, członek Kościoła Lakewood od 1998 r., powiedział, że słyszał strzały, odpoczywając w kościelnym sanktuarium, gdy jego matka pracowała jako woźny. Wyznał Associated Press, że pobiegł do matki i że oboje leżeli płasko na podłodze, gdy strzelanina nie ustała. On i jego matka modlili się i pozostawali na podłodze przez około pięć minut, dopóki nie powiedziano im, że mogą bezpiecznie opuścić budynek. Wychodząc z budynku, widział ludzi płaczących i szukających bliskich.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Foxi 14.02.2024 13:09

    Demony poprawiają wizerunek piekła na ziemi? Opalają jakieś prowokacje mające za cel ukazać obrońców Palestyny jako świrów! To coś zastrzelone mogło być pod wpływem mind control z Projekt Monarch. Ludzie z wielorakimi osobowościami są to często owoce eksperymentów. Zresztą sama obecność na miejscu uzbrojonych “agentów” już powoduje że coś tu jest nie-halo.

  2. Irfy 14.02.2024 16:18

    I cóż można tutaj powiedzieć? Gdyby tacy ludzie byli diagnozowani jako schizofrenicy i jako tacy odpowiednio leczeni, to by się takie rzeczy nie zdarzały. Ale ponieważ się tego nie robi, za to określa jako “niebinarnych” i diabli wiedzą jakich jeszcze, przy okazji wynosząc umysłowo chorych na piedestał, to nie ma się co dziwić, że nieleczeni i niodizolowani schizofrenicy chwytają za broń i walą do wszystkiego, co się rusza.

  3. rozrabiaka 14.02.2024 20:29

    Ten kościół nie jest przeciwko “tym rzeczom”, jest ukierunkowany na zarabianie i pozytywne myślenie. Znam historię innego kościoła gdzie “tacy piewcy miłości” podłożyli bombę ale w pustym budynku (La fwbc)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.