Nowa Zelandia zalegalizuje eutanazję

Opublikowano: 14.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 382

Parlament Nowej Zelandii przyjął projekt ustawy zezwalającej na eutanazję – pisze „New Zealand Herald”. Parlamentarzyści zatwierdzili dokument w środę wieczorem w drugim czytaniu, „za” zagłosowało 70 osób, a „przeciw” 50.

Gorące dyskusje na temat projektu ustawy trwały dwa lata. Teraz, aby dokument mógł wejść w życie, obywatele powinni wyrazić zgodę w referendum, które zostało zaplanowane na przyszły rok.

Zgodnie z ustawą prawo do dobrowolnego pozbawienia się życia odnosi się tylko do osób ciężko chorych, którym zgodnie z diagnozą lekarzy zostało mniej niż 6 miesięcy życia.

Inicjatorem projektu jest lider partii ACT David Seymour. „Rozmawiałem z Nowozelandczykami od Kerikeri do Gore. Przeważająca większość z nich powiedziała: Jeśli nadszedł mój czas i źle się czuję, chcę mieć wybór. Zresztą to tylko i wyłącznie moja sprawa” – mówił Seymour, występując przed parlamentem.

Jak pokazały wyniki sondażu opinii publicznej, przeprowadzonego w lipcu, 72% mieszkańców Nowej Zelandii popiera możliwość eutanazji dla osób nieuleczalnie chorych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o