Nowa Zelandia zalegalizuje eutanazję

Opublikowano: 14.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 304

Parlament Nowej Zelandii przyjął projekt ustawy zezwalającej na eutanazję – pisze „New Zealand Herald”. Parlamentarzyści zatwierdzili dokument w środę wieczorem w drugim czytaniu, „za” zagłosowało 70 osób, a „przeciw” 50.

Gorące dyskusje na temat projektu ustawy trwały dwa lata. Teraz, aby dokument mógł wejść w życie, obywatele powinni wyrazić zgodę w referendum, które zostało zaplanowane na przyszły rok.

Zgodnie z ustawą prawo do dobrowolnego pozbawienia się życia odnosi się tylko do osób ciężko chorych, którym zgodnie z diagnozą lekarzy zostało mniej niż 6 miesięcy życia.

Inicjatorem projektu jest lider partii ACT David Seymour. „Rozmawiałem z Nowozelandczykami od Kerikeri do Gore. Przeważająca większość z nich powiedziała: Jeśli nadszedł mój czas i źle się czuję, chcę mieć wybór. Zresztą to tylko i wyłącznie moja sprawa” – mówił Seymour, występując przed parlamentem.

Jak pokazały wyniki sondażu opinii publicznej, przeprowadzonego w lipcu, 72% mieszkańców Nowej Zelandii popiera możliwość eutanazji dla osób nieuleczalnie chorych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o