Nowa Kalifornia ogłosiła niepodległość od Kalifornii

Opublikowano: 18.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 460

W Kalifornii działają ruchy secesyjne, które liczą na oderwanie regionu od reszty Stanów Zjednoczonych celem utworzenia zupełnie nowego państwa. Tymczasem w poniedziałek, inne ugrupowanie ogłosiło niepodległość i chce oderwać większość hrabstw Kalifornii, aby powołać nowy 51. stan.

W przeciwieństwie do ugrupowania Calexit, które chce całkowitej niezależności od USA, członkowie New California chcą dokonać podziału stanu Kalifornia. Opublikowano deklarację niepodległości, w której wskazano, że wysokie podatki, regulacje, polityka monopartyjna i “tyrania” powodują, iż stan jest zarządzany w zły sposób. Nowa Kalifornia ma przejąć zdecydowaną większość hrabstw, głównie wiejskich i stać się niezależna od stolicy Sacramento.

Organizacja New California chce oderwać fragment stanu i przyłączyć go do Unii tak jak dokonała tego Wirginia Zachodnia w 1863 roku. Secesjoniści powołują się na Artykuł 4 Sekcję 3 Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która głosi:

“Kongres może dopuścić do niniejszej Unii nowe stany, nigdy jednak nie mogą być tworzone lub powstawać nowe stany na obszarze, którym włada już inny stan. Nie można bez zgody ciał ustawodawczych zainteresowanych stanów oraz Kongresu utworzyć stanu przez połączenie dwu lub więcej stanów albo ich części.”

“Kongres ma prawo rozporządzać terytoriami i inną własnością Stanów Zjednoczonych oraz wydawać w tym przedmiocie potrzebne przepisy i zarządzenia; jednak żadne postanowienie niniejszej konstytucji nie może być rozumiane, aby ograniczało jakiekolwiek roszczenia Stanów Zjednoczonych lub poszczególnego stanu.”

Ruch New California wskazuje, że będzie potrzebował do 18 miesięcy czasu, aby przygotować się na faktyczne przejęcie władzy nad przyszłym stanem. Inicjatorzy uzyskania niepodległości będą prowadzić rozmowy z rządem w Sacramento, a następnie złożą uchwałę w Kongresie. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, Stany Zjednoczone będą posiadały łącznie 51. stanów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: img1.wsimg.com, Sacramento.cbslocal.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Balbert Zweinstein
Użytkownik
Balbert Zweinstein

Będą musieli dodać gwiazdkę na fladze i wymienić wszystkie flagi na nowe.