Rząd Kalifornii chce dekryminalizacji psychodelików

Opublikowano: 10.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 841

Na początku tego roku senator stanowy Scott Wiener z San Francisco, przedstawił projekt ustawy dotyczącej dekryminalizacji osobistego posiadania kilku środków psychodelicznych, która zyskała popularność dzięki Zgromadzeniu Stanu Kalifornia.

Ustawa senacka 519 ma zalegalizować psilocybinę (magiczne grzyby), 3,4-metylenodioksymetamfetaminę (MDMA), dietyloamid kwasu lizergowego (LSD), dimetylotryptaminę (DMT), ibogainę i meskalinę, z wyjątkiem pejotlu, niedawno przekazał Senat Stanu, zgodnie z wiadomościami Bay Area KPIX5.

„Jak opisano projekt ten umożliwiłby legalne posiadanie na własny użytek oraz społeczne dzielenie się, jak zdefiniowano, psilocybiny, psylocyny, dimetylotryptaminy (DMT), ibogainy, meskaliny, dietyloamidu kwasu lizergowego (LSD), ketaminy i 3,4. -metylenodioksymetamfetamina (MDMA) przez osoby w wieku 21 lat lub starsze” – napisano w projekcie ustawy.

Chociaż badania wykazały, że psychedeliki działają poprzez wiązanie się z receptorami serotoninowymi w mózgu, co wywołuje efekty psychoaktywne i zmienia strukturę mózgu oraz potencjalnie zmienia połączenia nerwowe, stąd moc uzdrawiania, istnieją przeciwnicy tej wizji.

„Spędzamy zbyt dużo czasu na pisaniu leniwych zasad, które maskują zażywanie narkotyków, w przeciwieństwie do pisania zasad, które pomagają w kwestiach zdrowia behawioralnego, takich jak odżywianie, dostęp do zasobów pracy, dostęp do opieki rodzinnej”- powiedział Tak Allen, przewodniczący International Faith-Based Coalition and Congress of Racial Equality, który sprzeciwia się ustawie SB519.

„Nie potrzebuję nauki, aby mu stwierdziła, że jest to głupi i niebezpieczny akt prawny” – powiedziała Nina Salarno Besselman ze Zjednoczenia Ofiar Przestępstw z Kalifornii. „SB519 jest podobny do rozwiązania problemu zbyt wielu czerwonych świateł na naszych ulicach, poprzez ich całkowite usunięcie”.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o